DRAMAT na Śląsku: SETKI nowych zakażeń. Koronawirus ATAKUJE GÓRNIKÓW w tych miejscach!

2020-05-12 21:58 mt, PAP
Koronawirus Lubelskie
Autor: zdj. ilustr., Lubuska Policja

Wśród 288 kolejnych osób z województwa śląskiego, u których ostatnie badania potwierdziły koronawirusa, są przede wszystkim pracownicy pięciu kopalń, w których wystąpiły ogniska zakażeń – podaje Urząd Wojewódzki w Katowicach, w komunikacie cytowanym przez PAP. Sytuacja na Śląsku jest dramatyczna! Tylko we wtorek odnotowano setki nowych zakażeń. Koronawirus atakuje górników!

Dramat na Śląsku. Tylko dziś w regionie odnotowano blisko pół tysiąca nowych zakażeń SARS-CoV-2. Koronawirus atakuje głównie górników! Potwierdzają to dane przekazane przez Śląski Urząd Wojewódzki.

ŚUW poinformował, że nowi zakażeni to przede wszystkim pracownicy pięciu kopalń, w których pojawiły się ogniska koronawirusa. Ze względu na proces weryfikacji danych osobowych przez poszczególne zakłady górnicze, dokładne informacje dotyczące liczby zakażonych mają przekazywać spółki węglowe: Polska Grupa Górnicza, Jastrzębska Spółka Węglowa i Węglokoks.

Zakłady, które stały się ogniskami wirusa, zostały wyłączone z pracy.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, chodzi o trzy kopalnie Polskiej Grupy Górniczej (Ruch Jankowice kopalni ROW, Murcki-Staszic i Sośnica), jedną w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (Pniówek) oraz kopalnię należącą do spółki Węglokoks Kraj (Bobrek).

Zobacz też: Jaka jest twoja postawa wobec koronawirusa? Zrób test i sprawdź, jakim typem jesteś

Jak informuje wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek: do poniedziałku od górników pobrano ok. 12 tys. wymazów do badań w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Akcja ma być kontynuowana do czasu przebadania wszystkich górników z pięciu zakładów wydobywczych, w których potwierdzono najwięcej zakażeń. Ma to potrwać najpóźniej do czwartku.

(PAP)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Super Raport 12 V (goście: Miller, Zuber)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.