Piorun

i

Autor: pixabay

Niebezpieczna pogoda

Dróżnik rażony piorunem podczas burzy! Koszmar w Gierałtowicach

2023-06-23 9:49

Piorun raził dróżnika na przejeździe kolejowym w Gierałtowicach (woj. śląskie). Do zdarzenia doszło w piątek, 23 czerwca rano około godz. 7.30. Mężczyzna był wewnątrz budynku, a mimo tego został rażony piorunem podczas burzy. Poszkodowany trafił do szpitala.

Piorun raził człowieka w Gierałtowicach

W piątek, 23 czerwca przez województwo śląskie przechodził potężny front burzowy. Niestety, w wielu miejscach doszło do zalania dróg w wyniku intensywnych opadów deszczu. Najgroźniejsza dla ludzkiego zdrowia i życia sytuacja miała najprawdopodobniej miejsce w Gierałtowicach, gdzie około godz. 7.30 piorun raził mężczyznę pracującego przy przejeździe kolejowym na ulicy Stachury. Jak podaje Polsat News, poszkodowany był podczas burzy wewnątrz niewielkiego budynku.

- Na miejsce udały się zastępy straży pożarnej z Knurowa oraz OSP z Gierałtowic. Mężczyzna był przytomny, narzekał na drętwienie górnej kończyny i zawroty głowy. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy - przekazał polsatnews.pl kpt. Damian Dudek, rzecznik PSP w Gliwicach. Poszkodowany trafił do szpitala. Tam przejdzie szczegółowe badania. Zdarzenie nie ma wpływu na ruch kolejowy.

Burze w Polsce. Są ostrzeżenia IMGW

W piątek przez centralną, południową i wschodnią Polskę przechodzi front burzowy. Alerty pogodowe wydano dla kilku województw. Każdy, kto chce sprawdzić, gdzie jest burza, może zrobić to na bieżąco analizując mapy na radarach burzowych online.