To u niego odbywała się gejowska seksorgia. Ksiądz próbuje zapaść się pod ziemię

i

Autor: Shutterstock; Facebook; wikimedia.org/ Creative Commons Attribution-Share 4.0 International license

Wszystko było wiadomo?

Duchowni nie kryją: wszyscy wiedzieli o seksualnych fiksacjach księdza Tomasza

Orgia, którą zorganizował ksiądz w parafii w Dąbrowie Górniczej, wciąż jest na językach ludzi w całej Polsce. Teraz księża mówią wprost: w środowisku wszyscy wiedzieli, że ksiądz Tomasz ma problem z seksualnością - cytuje duchownych z diecezji sosnowieckiej "Gazeta Wyborcza".

"W udawaniu jesteśmy mistrzami". Księża wiedzieli o skłonnościach duchownego z Dąbrowy

Orgia w parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej wciąż jest tematem numer jeden w całej Polsce. Biskup diecezji sosnowieckiej, ks. Grzegorz Kaszak, wysłał list do księży, który ci odczytali z ambony podczas niedzielnych mszy.

O wydarzeniach w nocy z 30 na 31 sierpnia, jako pierwsza napisała "Gazeta Wyborcza". To właśnie ze względu na doniesienia medialne, biskup postanowił oficjalnie zareagować. Teraz, "GW" cytuje księży z diecezji sosnowieckiej, którzy przyznają, że "czas skończyć z udawaniem".

- "Nie może być tak, że z Tomasza robi się kozła ofiarnego. Przecież wszyscy w naszym środowisku wiedzieli, że ma on ogromny problem z seksualnością. Jednak nie zrobiono nic, żeby mu pomóc i rozwiązać problem"- cytuje duchownego "Wyborcza".

Księża przywołują także aferę związaną z rozwiązaniem seminarium diecezji sosnowieckiej, które miało swoja siedzibę w Krakowie. Seminarium zostało zlikwidowane na polecenie Watykanu. Oficjalnie z powodu braku powołań, nieoficjalnie - z powodu skandalu obyczajowego, w który zamieszany był jeden z rektorów.

Seminarium istniało od 1992 roku i kształciło około 80 kleryków. Po rozwiązaniu seminarium część kleryków trafiła do seminarium w Częstochowie, a zamieszany w skandal rektor dziś wykłada na jednej z kościelnych uczelni. 

Zdaniem księży diecezji sosnowieckiej, szefostwo kurii osiągnęło mistrzostwo w niedostrzeganiu problemów z homoseksualizmem. Jak cytuje swojego rozmówcę "GW", "powoływane są komisje, które nie wiadomo co ustalają".

Przypominamy. Ksiądz Tomasz zorganizował w służbowym mieszkaniu należącym do parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej orgię, na którą zaprosił między innymi seksworkera (męską prostytutkę). Gdy zabawa wymknęła się spod kontroli, a jeden z mężczyzn stracił przytomność, interweniowało pogotowie i policja. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej pod kątem nieudzielenia pomocy. Ks. Tomasz, przebywa obecnie na zaplanowanym urlopie w Turcji. 21 września został pozbawiony wszystkich urzędów i funkcji kościelnych, a także musi zamieszkać poza parafią.

Ksiądz Stanisław Janusz zmarł na oczach wiernych przygotowując niedzielna mszę

Quiz. Każdy zna te modlitwy! Nawet ateista powinien zgarnąć komplet punktów

Pytanie 1 z 10
"Wierzę w jednego Boga (...) I zmartwychwstał dnia trzeciego..."