Awaria ciepłownicza w Dąbrowie Górniczej

i

Autor: pixabay.com Awaria ciepłownicza w Dąbrowie Górniczej

Awaria ciepłownicza na Śląsku. Kaloryfery letnie jak ser z lodówki! Kiedy naprawią? Padła data

2021-02-11 10:38

Nowe informacje w sprawie awarii ciepłowniczej w elektrociepłowni Fortum Zabrze. Wiemy, kiedy mniej więcej możemy się spodziewać poprawy sytuacji. Jak informuje przedstawiciel firmy prace nad usuwaniem awarii już się rozpoczęły. Kiedy awaria zostanie usunięta? Czytaj na se.pl.

Awaria w elektrociepłowni Fortum. Tysiące mieszkańców mają problem z ogrzewaniem

Awaria w elektrociepłowni Fortum wystąpiła w poniedziałek 8 lutego po południu. Mieszkańców dzielnicy Zaborze, gdzie znajduje się obiekt, zaniepokoił czarny dym, który unosił się z komina elektrociepłowni. Okazało się, że doszło do awarii. Stwierdzono, że przyczyną nieszczęścia była nieszczelność układu ciśnieniowego zlokalizowana na wysokości około 40 m wewnątrz kotła. - W późnych godzinach wieczornych przedstawiciele producenta kotła, z udziałem inspektora Urzędu Dozoru Technicznego i naszym, zakończyli inspekcję miejsca nieszczelności i ustalili technologię naprawy – do wymiany jest kilkanaście odcinków rur o łącznej długości 20 metrów - przekazał w czwartek rano rzecznik Fortum Power and Heat Polska Jacek Ławrecki.

W wyniku awarii problemy z ogrzewaniem ma 23 tys. odbiorców na terenie Zabrza, a także 30 tys. odbiorców na terenie Bytomia. W wielu mieszkaniach kaloryfery są letnie, choć lokatorzy podkręcają je, jak tylko się da.  Jak informuje rzecznik Fortum naprawa może zostać zakończona w weekend. - Prace zostały rozpoczęte niezwłocznie i były prowadzone całą noc. Według producenta potrwają do piątku do około południa. Następnie spoiny zostaną prześwietlone rentgenem przemysłowym. Po pozytywnym wyniku tych czynności będzie możliwa rozbiórka rusztowania. W sobotę planujemy rozpocząć rozpalanie kotła i zwiększanie dostaw ciepła - powiedział Ławecki.

Czytaj również: Pożar mieszkania w Dąbrowie Górniczej. Ewakuowano kilkanaście osób! Strażacy reanimowali lokatora

Przedstawiciele miejskich spółek ciepłowniczych obu miast szacowali jednak we wtorek, że do sieci trafia go o jedną trzecią mniej, niż zwykle, co przekłada się na chłodniejsze kaloryfery. Obie miejskie spółki dystrybuujące ciepło przesterowały pracę swoich węzłów ciepłowniczych, aby skierować jak najwięcej ciepła do kluczowych jednostek (jak żłobki, przedszkola, szpitale, domy pomocy społecznej, noclegownie) i mieszkańców, ograniczając jego dostawy do niektórych instytucji (np. nieczynnych szkół średnich czy urzędów).

Kolejna awaria ciepłownicza na Jagiellońskiej w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają