Gdzie jest burza? Radr burz 29.06.2022. IMGW wydało ostrzeżenia

i

Autor: pixabay.com zdjęcie poglądowe

Gdzie jest burza? IMGW ostrzega przed nawałnicami! Na Śląsku żółty alert [RADAR BURZ 29.06]

2022-06-29 7:30

Gdzie jest burza? Czy będą burze w województwie śląskim? Jak wynika z ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w środę, 29 czerwca po południu przez województwo śląskie mogą przejść nawałnice. Sprawdź najnowsze prognozy pogody i zerknij na radar burz, by sprawdzić, czy w Twoim mieście będzie burza.

Gdzie jest burza? Prognoza pogody na 29.06.2022. Burzowy alert w Śląskiem

Ostatnie dni w pogodzie to prawdziwy rollercoaster. Z jednej strony straszliwe upały, z drugiej zaś nagłe burze i ulewy. Nie inaczej będzie w środę, 29 czerwca. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), tego dnia wyładowania atmosferyczne mogą się pojawić w południowo-zachodniej i południowej Polsce. W woj. dolnośląskim, śląskim, małopolskim i części woj. podkarpackiego wydano żółty alert I stopnia. Z kolei w woj. opolskim synoptycy wprowadzili pomarańczowy alert II stopnia. W Śląskiem ostrzeżenie przed burzami obowiązuje od godz. 14.00 do godz. 22.00.

Czytaj również: Tak wyglądała "powódź tysiąclecia" w 1997 roku. Zdjęcia mówią więcej niż słowa

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad - podaje IMGW.

IMGW wydało także alerty w związku z upałami w pasie od Dolnego Śląska, przez całą południową Polskę

Poza ostrzeżeniem przed burzami, IMGW wydało także alerty w związku z upałami. Funkcjonuje on w pasie od Dolnego Śląska, przez całą południową Polskę, a także wschodnią część naszego kraju. Na Podkarpaciu i w Małopolsce sytuacja będzie rzeczywiście trudna. Tam, oraz w kilku powiatach woj. lubelskiego i świętokrzyskiego, wprowadzono najwyższy, trzeci stopień ostrzeżenia w związku z upałami.

ZOBACZ: Sprawdź, gdzie jest burza! [RADAR BURZOWY, MAPY]

Gdzie jest burza? Radar burz online 29.06.2022

Internauci bardzo chętnie sprawdzają w sieci dostępne mapy pogodowe, aby na bieżąco móc sprawdzać, gdzie jest burza. Takich narzędzi jest bardzo dużo. Jednym z nich jest windy.com. Pozwala na bieżąco obserwować, gdzie mogą wystąpić burze.

Innym narzędziem, które pozwoli nam zobaczyć, jaka będzie pogoda w środę, 29 czerwca, jest Rain Viewer. Na bieżąco możemy obserwować ruch frontu burzowego i dowiedzieć się, kiedy burze dotrą do naszego regionu.

Poza tym warto obserwować profile łowców burz w mediach społecznościowych. Praktycznie każdy region lub województwo mają takie profile.

Jak zachować się podczas burzy? Poradni Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Szczególnie w okresie letnim burze mogą nas złapać nie tylko w domu, ale także w drodze, podczas wyjazdu bądź w innym zaskakującym miejscu. We wszystkich tych sytuacjach musimy pamiętać o zachowaniu podstawowych środków ostrożności, które czasem mogą uratować nam życie. Poniżej prezentujemy poradnik RCB, jak się zachować w trakcie burzy.

Burza. RCB ostrzega i radzi jak się zachować

i

Autor: RCB Burza. RCB ostrzega i radzi jak się zachować
Sonda
Boisz się burzy?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE