Gdzie jest burza? IMGW przed upałem i burzami. Radar burz online [POGODA 30.06.2022]

i

Autor: pixabay.com zdjęcie poglądowe

Upał i burze na Śląsku!

Gdzie jest burza? Piekielny upał i kolejne burze na Śląsku. Ostrzeżenia IMGW [30.06.2022]

2022-06-30 10:11

Pogoda w czwartek, 30 czerwca będzie miała bardzo podobne oblicze do tej ze środy. Od samego rana w województwie śląskim będzie upał! Po południu jednak możliwe są znów burze. IMGW wydało ostrzeżenia dla całego kraju. Zobacz prognozę pogody na najbliższe godziny. Kiedy koniec upału? Szczegóły na se.pl.

Pogoda w czwartek, 30 czerwca. Najpierw upał, potem burze. Zobacz prognozę

W województwie śląskim od samego rana słońce nie daje o sobie zapomnieć. Upały trwają, termometry wskazują więcej niż 30 stopni Celsjusza. Nic dziwnego, że po raz kolejny IMGW wydało ostrzeżenia przed upałami, ale także burzami na Śląsku. Obecnie w całej centralnej i wschodniej Polsce obowiązuje alert II stopnia w związku z wysokimi temperaturami. Najgorzej jest jednak w południowo-wschodniej części kraju. Tam wprowadzono najwyższy, trzeci stopień ostrzeżenia. Chodzi i Podkarpacie, część woj. lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Zobacz koniecznie: Upał nawet 37°C! Do tego burze z gradem i jeszcze stanie się to! Synoptycy biją na alarm [Prognoza IMGW na 30.06.2022]

- Nadal prognozuje się upał, temperatura maksymalna wyniesie od 30°C do 33°C, a minimalna od 18°C do 21°C - tak z kolei wygląda prognoza dla woj. śląskiego. Dotyczy ono przede wszystkim godzin porannych i wczesnych godzin popołudniowych. Niestety, zachodnie powiaty naszego województwa są również objęte ostrzeżeniami IMGW w związku z burzami. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami grad - czytamy w prognozie pogody. Ostrzeżenia obowiązują w godzinach od 14.00 do 22.00.

Gdzie jest burza? Ostrzeżenie IMGW 30.06.2022

i

Autor: Burza-Alert-IMGW

Gdzie jest burza? Radar burz online [30.06.2022]

Każdy z nas chce wiedzieć, gdzie mogą pojawić się gwałtowne burze. Wyładowania atmosferyczne mogą być niebezpieczne, co widać chociażby po burzach, jakie miały miejsce w środę na Śląsku. W niektórych miejscach padał grad wielkości piłeczek do ping ponga. Dlatego warto obserwować na bieżąco, gdzie jest burza, gdzie mogą wystąpić opady deszczu lub gradu, kiedy można się ich spodziewać. Poniżej mapy, które pozwalają obserwować pogodę na żywo. Zobacz radar burz online.

Kiedy koniec upałów? Prognozy pogody są jednoznaczne

Wiele osób ma już dość wysokich temperatur. Chcą wiedzieć, kiedy koniec upałów w Polsce. Mamy jedną wiadomość złą i jedną dobrą. Jeszcze w piątek (1 lipca) należy się spodziewać wysokich temperatur powyżej 30 stopni Celsjusza. Na szczęście już w weekend ma przyjść lekkie ochłodzenie. W woj. śląskim możliwe opady deszczu i spadek temperatury w okolice 22-24 stopni. W kolejnych dniach termometry mają wskazywać około 26-27 stopni Celsjusza. Możliwe, że od upałów uda się nam przez jakiś czas odpocząć.

Usmażyliśmy jajko na osiedlowym parkingu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE