Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin

Autor: Marcin Zasitko Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin

Górnik dalej bez przełamania u siebie. Gwiazdą spotkania była... Agnieszka Chylińska! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2018-09-01 1:44

Górnik Zabrze wciąż nie wygrał ligowego meczu w tym sezonie. Piłkarze Marcina Brosza podzielili się punktami z Pogonią Szczecin.

Kibice mogli liczyć na to, że Górnik Zabrze w spotkaniu z czerwoną latarnią ligi przełamie niechlubną statystykę. Piłkarze Marcina Brosza jeszcze nie wygrali na własnym stadionie w tym sezonie Lotto Ekstraklasy. Spotkanie z Pogonią Szczecin przedłużyło tę passę.

>>> Ćma azjatycka atakuje w Polsce! Te owady potrafią "zajść za skórę"..

W pierwszej połowie piłkarze nie sprawili kibicom solidnego widowiska. Strzałów było jak na lekarstwo. Zabrzanie byli w stanie postraszyć tylko raz. W 23. minucie Igor Angulo sprawdził umiejętności Łukasza Załuski, który popisał się bardzo dobrą interwencją przy płaskim strzale Hiszpana. W odwecie, pod sam koniec pierwszej części meczu, na bramkę Tomasza Loski uderzał z rzutu wolnego Radosław Majewski.

Były pomocnik Lecha Poznań dopiął swego po przerwie. W 50. minucie tuż przed polem karnym dostał piłkę od Adama Drygasa i popisał się strzałem po ziemi obok słupka i trafił na 1:0. Marcin Brosz szybko wykorzystał limit zmian. Wraz z początkiem drugiej połowy wpuścił Jesusa Jimeneza, później na murawie zameldował się Marcin Urynowicz, a w 66. minucie wszedł Maciej Ambrosiewicz.

Chwilę po ostatniej zmianie los uśmiechnął się do gospodarzy. W polu karnym Zvoninimir Kozulj faulował Szymona Matuszka, a rzut karny skutecznie wykorzystał Igor Angulo. Zabrzanom nie udało się wyszarpać zwycięstwa przed własną publicznością. Na domiar złego kończyli mecz w dziesiątkę. W 90. minucie drugą żółtą kartką został upomniany Michał Koj.

Gwiazdą meczu... Agnieszka Chylińska!

Uwagę kibiców zgromadzonych na stadionie przykuła... Agnieszka Chylińska, która pojawiła się na meczu. Jak wynika z doniesień kibiców, piosenkarka jest fanką klubu z Zabrza!

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
0:1 - Radosław Majewski (50.)
1:1 - Igor Angulo (71.)

W następnej kolejce Górnicy zagrają w Sosnowcu z Zagłębiem. Natomiast Portowcy w kolejny weekend podejmą Koronę Kielce.