Groźny wypadek w Bytomiu. Auto spadło na parking OBI! Kierowca był pijany [ZDJĘCIA]

2020-07-10 11:47 Bartosz Wojsa

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca opla, który stracił panowanie nad samochodem i najechał na ogrodzenie, a następnie runął ze skarpy na parking hipermarketu Obi. To mogło skończyć się tragicznie!

Policjanci z Bytomia wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło dzisiaj (10 lipca) nad ranem przy ul. Chorzowskiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie, a następnie spadł ze skarpy na parking hipermarketu Obi.

- Jak się okazało, 21-letni kierowca był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Nieodpowiedzialny bytomianin nie straci jednak prawa jazdy, ponieważ go nie posiadał - relacjonują policjanci. 

Dwóch pasażerów pojazdu z obrażeniami zostało przewiezionych do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu kara 2 lat więzienia.

Zabił szefa pod prokuraturą. Dostanie dożywocie?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Jazda w stanie nietrzeźwości jest wręcz śmiertelnym zagrożeniem zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Oprócz tego już za samo prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grożą surowe konsekwencje, z karą więzienia włącznie - ostrzegają policjanci.