Horror w Bytomiu. Tramwaj nagle zapłonął! W środku była kobieta

2020-11-27 8:20 Rafał Strzelec
Bytom. Pożar tramwaju
Autor: Tramwaje Śląskie Bytom. Pożar tramwaju

Dramatyczne chwile w Bytomiu. 27 listopada po północy tramwaj linii 49 jadący przez skrzyżowanie ulic Olimpijskiej i Tarnogórskiej nagle się zapalił. W środku znajdowała się motornicza. Kobieta opuściła pojazd. Na miejsce przyjechała straż pożarna.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w tramwaju 27 listopada godz. 0.48. - Zgłoszenie dotyczyło pożaru silnika trakcyjnego tramwaju, który przejeżdżał obok przystanku na ulicy Olimpijskiej w Bytomiu. Na miejsce udały się zastępy straży pożarnej. Osoba kierująca pojazdem znajdowała się już poza nim. Nikogo innego nie było na szczęście w środku - mówi Wojciech Krawczyk z bytomskiej straży pożarnej. 

Bytom. Atak nożownika w taksówce! Wbił kierowcy nóż w szyję

Na szczęście strażakom szybko udało się opanować sytuację. Ugasili pożar i zajęli się oddymieniem tramwaju. Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego tramwajem kierowała kobieta. Nie narzekała na żadne dolegliwości związane z pożarem. Wstępnie ustalono, że przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji. Szczegółowym wyjaśnieniem sprawy zajmie się policja.

Tragiczny pożar w Rudniku. Zginęło dwóch niepełnosprawnych