Idealne miejsca na ślubną sesję zdjęciową na Śląsku

2020-02-26 13:50 Artykuł sponsorowany
Sesja ślubna
Autor: mat.prasowe

Nie ma co kryć. Gdy myśli się o Śląsku, to piękne, niebanalne plenery i niezwykłe wnętrza niekoniecznie są tym, co przychodzi nam do głowy jako pierwsze. A jest to błąd! Śląsk swoją historię przedstawia dziś w bardzo atrakcyjnej, nowoczesnej formie, i widać to w architekturze czy udostępnionych do zwiedzania kopalniach. Przede wszystkim jednak Śląsk to rozległe województwo, które kryje w sobie wiele niesamowitych miejsc. W sam raz na wyjątkową ślubną sesję zdjęciową!

Zacznijmy od miast. Śląsk to bardzo zurbanizowany region. Warto to wykorzystać na fotografiach ślubnych! Zwłaszcza, że każde miasto ma wbrew pozorom swój inny, unikalny charakter. Które miejscowości warto odwiedzić podczas sesji zdjęciowej?

Na pewno pod względem niebanalnych plenerów wyróżniają się Katowice. Nic dziwnego, że stolica województwa oferuje ciekawe miejsca do zdjęć dla par młodych, niezależnie od tego, co chcą na nich uchwycić. Oczywiście najbardziej wyjątkowy będzie tutaj Nikiszowiec ze swoimi unikatowymi w skali kraju familokami. Dla nowożeńców, którzy chcą na zdjęciach złapać naturę i nowoczesny urok miasta, doskonałym miejscem będą okolice tzw. Strefy Kultury z siedzibą NOSPR i Muzeum Śląskiego na czele. Z kolei tych, którzy szukają pięknych drzew i kwiatów oraz ogrodów w stylu angielskim, zadowoli z pewnością Park im. Tadeusza Kościuszki. Poza Katowicami doskonale sprawdzą się też Gliwice i ich plac Krakowski lub urokliwe „Wilcze Doły”. Nieopodal Katowic znajdują się Tychy z pięknym jeziorem Paprocany, ale też intrygujący Bytom z pięknym, zielonym Parkiem im. Adama Mickiewicza.

Czy to jeszcze Śląsk?

Jednak Śląsk to nie tylko zurbanizowany region. Warto zastanowić się nad sesją fotograficzną w jego dwóch odległych zakątkach i wykorzystać do plenerowych zdjęć ślubnych Jurę Krakowsko-Częstochowską lub Beskidy Zachodnie. W tym pierwszym przypadku warto pamiętać, że Wyżyna Krakowsko-Częstochowska to nie tylko Ojców. Na jej terenie znajdziecie wiele wspaniałych skał i dużych przestrzeni, które niesamowicie prezentują się na fotografiach, zwłaszcza z parą młodą w rolach głównych. Miejsc do wyboru jest naprawdę sporo, więc mimo że to popularna lokalizacja – o drugi taki sam kadr nie jest łatwo.

Równie zaskakujący pejzaż oferują Beskidy. Nie są to może góry wysokie, ale z pewnością nie można im odmówić uroku. Jeżeli parze młodej zależy na górach, ale też na zdjęciach z klimatem miejskim, to rozwiązanie znajdą właśnie w Beskidach. Wszak, gdy w grę wchodzi niebanalna fotografia ślubna, Bielsko-Biała jest często pierwszym wyborem. Tam również warto rozważyć sesję zdjęciową w starym kamieniołomie. Ogrom natury z pewnością będzie zachwycać na zdjęciach ślubnych.

Wnętrza, które robią wrażenie

Sesja zdjęciowa nie musi przecież odbyć się na zewnątrz. Zwłaszcza w naszym klimacie i przy kapryśnej pogodzie warto rozważyć (a przynajmniej mieć jako plan B) ślubną sesję we wnętrzach. Śląsk oferuje ich naprawdę wiele! Dla tych, którzy marzą o naturalnych, pełnych zieleni i roślinności zdjęciach, doskonałym pomysłem może być Palmiarnia w Gliwicach. Zwłaszcza, że rośliny (i zwierzęta!), które znajdziecie w jej wnętrzach są z przeróżnych zakątków świata!

Warto też wykorzystać to, że jesteście na Śląsku, i zdecydować się na sesję zdjęciową w jednej z udostępnionych dla zwiedzających nieczynnych kopalni, np. Guido w Zabrzu lub Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Ci, którzy lubią industrialny klimat, ale wolą nie udawać się pod ziemię, mogą wybrać się np. do Fabryki Porcelany albo Walcowni Cynku w Katowicach.

Oczywiście Śląsk oferuje jeszcze więcej! Przepiękne dzikie lasy, w których trudno spotkać spacerowiczów, niesamowite zamki, pałacyki i dworki, ciche jeziora, obszerny Park Śląski, a nawet... Dziki Zachód! Ten niezwykły region można uchwycić na zdjęciach ślubnych na wiele różnych sposobów. Na pewno znajdziecie dla siebie ten idealny.

Artykuł sponsorowany