Jakie zawody można wykonywać po specjalności psychologia w zarządzaniu?

i

Autor: mat.prasowe

Jakie zawody można wykonywać po specjalności psychologia w zarządzaniu?

2020-07-01 12:01

Dobry menedżer zdaje sobie sprawę, że działalność firmy czy organizacji zależy od ludzi. Psycholog w zespole pomaga zrozumieć funkcjonowanie człowieka w otoczeniu zawodowym. A to przekłada się na sukces firmy. Jakie zawody można wykonywać po specjalności psychologia w zarządzaniu

Jakie zawody można wykonywać po specjalności psychologia w zarządzaniu? Zobaczcie

Eksperci nie mają wątpliwości, że w nowoczesnym zarządzaniu potrzebna jest psychologia. Psycholog w zespole pomaga zrozumieć funkcjonowanie człowieka w otoczeniu zawodowym. A to przekłada się na sukces firmy. Dobry biznes potrzebuje psychologa. To dzisiaj jest już oczywiste.

- Wiedza i umiejętności wykształconego psychologa są fundamentem w budowaniu i zarządzaniu zespołem, w rozwiązywaniu konfliktów, rozpoznawaniu potrzeb pracowników – uważa Jolanta Filipczyk-Sikora menedżer projektów HR i wykładowca Katedry Psychologii GWSH w Katowicach. – Sukces w biznesie zależy przecież od całego zespołu. Ale w tym zespole każdy jest inny. Jak wykorzystać tę indywidualność do wspólnego celu? Wykształcony psycholog podpowie najlepsze rozwiązania - dodaje Filipczyk-Sikora.

Psychologia w zarządzaniu. Jakie daje możliwości zawodowe?

Psychologia to jeden z tych kierunków studiów, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Jak inne nauki stale się rozwija i stanowi fundament w wielu dziedzinach życia takich jak chociażby zarządzanie. W praktyce to przede wszystkim możliwość wspierania pracowników w rozwoju, diagnozowanie ich potrzeb, rozwiązywanie konfliktów, budowanie dobrych relacji z klientami, wykorzystanie psychologii w marketingu. Z tym ostatnim wiąże się kształtowanie dobrego wizerunku wewnątrz i na zewnątrz firmy. Możliwości są nieograniczone. Jakie zawody można wykonywać po specjalności psychologia w zarządzaniu?

- Program tej specjalności umożliwia zapoznanie się z najnowszymi trendami na rynku pracy, a także kwestiami rozwoju zasobów ludzkich i narzędziami HRM (Human Resorces Managment) – tłumaczy Jolanta Filipczyk-Sikora.

Wykształcenie umożliwia pracę w pionach personalnych HR przedsiębiorstw różnych branż. Psycholog ze specjalnością w zarządzaniu jest zatrudniany w obszarach rekrutacji, szkoleń, zarządzania talentami, a także wdrażania do pracy nowych osób. Oprócz tego ma wiele możliwości w agencjach zatrudnienia i doradztwa personalnego, urzędach pracy, biurach karier czy instytucjach szkoleniowych i coachingowych. Każde z tych miejsc pracy różni się, ale każde daje ciekawe perspektywy dla osób, które są zmotywowane do pracy w obszarze pomagania innym.

Wymienione możliwości to nie wszystko. Przy obecnym tempie rozwoju współczesnego świata psychologia w zarządzaniu daje wiele możliwości, a co najważniejsze stale się rozwija. Po to, aby pomóc człowiekowi, który musi się zmierzyć z wyzwaniami na rynku pracy.

Więcej informacji na temat psychologii w zarządzaniu można znaleźć na stronie Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej

Artykuł sponsorowany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki