Jastrzębie-Zdrój: Nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście. Skutki były fatalne! [ZDJĘCIA]

2020-05-22 14:02 RS
Kobieta nie ustąpiła pierszeństwa rowerzyście! Doszło do wypadku
Autor: Policja Jastrzębie-Zdrój

Dramatyczny wypadek w Jastrzębiu-Zdroju. Kierująca samochodem osobowym 59-latka nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście. Doszło do zderzenia. To cud, że jadącemu jednośladem mężczyźnie nic się nie stało.

Wypadek w Jastrzębiu-Zdroju. Kierująca wjechała w rowerzystę

Do zdarzenia doszło w czwartek 21 maja tuż przed godziną 10.00 na skrzyżowaniu ulicy Pszczyńskiej z ulicą Wierzyńskiego. Jak ustalili policjanci 59-letnia kierująca samochodem suzuki, jadąc ulicą Wierzyńskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 64-letniemu rowerzyście, który poruszał się ulicą Pszczyńską. Doszło do zderzenia.

Na miejsce natychmiast przyjechało pogotowie. Na szczęście okazało się, że obrażenia kierującego jednośladem nie są groźne. Nie trzeba było go przewozić do szpitala. Cała sprawa zakończyła się mandatem dla 59-latki, która spowodowała wypadek.

Funkcjonariusze apelują, aby szczególnie teraz, gdy jest ciepło i zaczyna się sezon rowerowy, zachowywać szczególną uwagę na drogach. Rowerzyści należą do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego - każde takie zderzenie może być tragiczne w skutkach.

Pomnik Rejewskiego znów zdewastowany

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.