Karta ŚKUP

i

Autor: RS

Jeździsz na ŚKUP-ie? Sprawdź, czy karta nie straciła ważności!

2019-09-10 14:25

Zarząd Transportu Metropolitalnego ostrzega: najwcześniej wydane karty ŚKUP stracą wkrótce ważność! Dotyczy to zarówno kart spersonalizowanych, jak i niespersonalizowanych. Nową można zamówić zupełnie za darmo, a bilet, co jest dość oczywiste, przechodzi na nową kartę.

Jak podaje ZTM Okres żywotności kart ŚKUP został przewidziany na 4 lata. Z końcem września wszystkie karty, które wydano jako pierwsze (w 2015 roku) stracą swoją ważność. Dlatego ZTM apeluje, by sprawdzić, jak długo jeszcze każdy pasażer ma ważną kartę. Data ważności nadrukowana jest na każdej karcie w formacie mm/rr. Widać ją na karcie (np. 10/19 oznacza, że karta jest ważna do ostatniego dnia października 2019 r.).

- Pasażerowie mogą wymienić swoją kartę ŚKUP na 3 miesiące przed upływem daty jej ważności. Wniosek można złożyć na Portalu Klienta lub w Punktach Obsługi Pasażera i Punktach Obsługi Klienta, których lista znajduje się na stronie organizatora przewozów w zakładce Kontakt – Punkty Obsługi - podaje ZTM.

Warto pamiętać, że po wymianie karty nie trzeba kupować nowego biletu, jeśli obecny jest ważny. Jest on bowiem automatycznie przeniesiony na nową kartę. Jak podaje ZTM "wymiana karty ŚKUP oraz odbiór nowej w ciągu 30 dni od złożenia wniosku i przed upływem daty ważności starej skutkuje przeniesieniem na nową kartę wszystkich zapisanych na starej karcie biletów, środków pieniężnych oraz ulg". Wyrobienie nowej karty z powodu upływu terminu ważności jest bezpłatne. Jednocześnie ZTM prosi podróżnych o składanie wniosków na wymianę karty ŚKUP z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem ze względu na cykl produkcji kart.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany