Jolanta Kopiec

i

Autor: Kasia Zaremba / Super Express Jolanta Kopiec

Smutne wieści ze Śląska

Jolanta Kopiec nie żyje. Była dyrektor Śląskiego ZOO miała 70 lat

2022-09-16 16:40

Jolanta Kopiec nie żyje. Była dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie odeszła w wieku 70 lat. Kierowała placówką przez dwanaście lat. W tym czasie Śląskie ZOO przeszło spore zmiany, dzięki którym obiekt rozwijał się i mógł konkurować z innymi ogrodami zoologicznymi.

Jolanta Kopiec nie żyje. Była wieloletnia dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego zmarła w wieku 70 lat. Informacja o śmierci kobiety pojawiła się na stronie ZOO. - Dziś rano dotarła do nas przykra wiadomość o śmierci Pani Jolanty Kopiec - byłej dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Pani Kopiec zarządzała Śląskim Zoo w latach 2009-2020, przyczyniając się do wprowadzenia go na ścieżkę zmian, która otwarła możliwość dla obecnego rozwoju tego miejsca - czytamy w komunikacie.

Zobacz również: Narzeczeni zginęli w katastrofie samolotu. Pogrzeb Marty i Macieja

Na Facebooku pojawiło się kilka wpisów dotyczących śmierci Jolanty Kopiec. - Z panią dyrektor miałem zaszczyt współpracować pracując zarówno w Urzędzie Marszałkowskim czy w Mieście Chorzów. Pani Jolanta podjęła się trudnego zadania modernizacji chorzowskiego ZOO, które wówczas zostało wydzielone ze struktur spółki WPKiW. Efektem jej pracy jest wiele inwestycji , w tym moja ulubiona - pawilon dla pingwinów - napisał Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Czytaj także: Ameryka Pd. i Bytom. Tam występują tamaryny. W mieszkaniu 46-latki ujawniono prawdziwą małpiarnię! [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Smutne wieści z Siemianowic... Zmarła Pani Jolanta Kopiec - długoletnia dyrektorka Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, działaczka społeczna, bardzo dobry człowiek. Do zobaczenia Jolu! - napisał Grzegorz Franki, prezes Związku Górnośląskiego

Gliwice: Pogrzeb Tekli Juniewicz w kościele św. Jerzego. Najstarsza Polka zmarła w wieku 116 lat
Sonda
Czy lubisz chodzić do zoo?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki