Zwierzyniec w mieszkaniu

Ameryka Pd. i Bytom. Tam występują tamaryny. W mieszkaniu 46-latki ujawniono prawdziwą małpiarnię! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-09-16 10:00

W mieszkaniu 46-latki z Bytomia ujawniono prawdziwą małpiarnię. Kobieta trzymała 7 małpek z rodzaju tamaryn, które występują w Ameryce Południowej, a dodatkowo miała też pochodzącą z tamtego kręgu geograficznego papugę arę. Szkoda, że warunki, w jakich mieszkały zwierzęta, pozostawiały wiele do życzenia, więc sprawą zajęła się m.in. policja w Bytomiu.

Ameryka Pd. i Bytom. Tam występują tamaryny. W mieszkaniu 46-latki ujawniono prawdziwą małpiarnię!

Siedem małpek i papuga ara - taki zwierzyniec zastali w mieszkaniu 46-latki z Bytomia policjanci. Mundurowi interweniowali na miejscu razem z powiatowym inspektoratem weterynarii i miejscowym Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami. Zwierzęta z rodzaju tamaryn i ptak były m.in. trzymane w za małych klatkach, a po przewiezieniu do weterynarza stan części z nich został określony jako "niepokojący". Mimo to małpy i papuga wróciły do mieszkania kobiety, która obiecała poprawić ich warunki, a w obecności służb umieściła, ale na razie tylko ssaki, w większych klatkach. Właścicielka całej gromadki nie miała też stosownych zezwoleń wymaganych przy hodowli tych zwierząt, ale dokumentacja ma również zostać uzupełniona. 46-latka została objęta kontrolą i ma 14 dni na zastosowanie się do powyższych wskazówek - jeśli tego nie zrobi, małpy i papuga zostaną jej odebrane. W jej mieszkaniu było również 5 psów i 2 koty, ale w tym przypadku nie stwierdzono żadnych uchybień.

Czytaj też: Wypadek w Orzeszu. Kierujący motorowerem przewrócił się na jezdnię. Lądował LPR

Małpiarnia w mieszkaniu w Bytomiu. 46-latka twierdzi, że legalna
Sonda
Czy prawo powinno dopuszczać trzymanie ezgotycznych zwierząt w domach, mieszkaniach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany