Katowice. Balonowy penis na odpuście parafialnym

i

Autor: Zdjęcia czytelniczki

Katowice. Balon w kształcie PENISA na odpuście! Parafianie w szoku [ZDJĘCIA]

2020-08-31 11:24

Katowice. Jedna z mieszkanek dzielnicy Ligota zauważyła w trakcie odpustu parafialnego, że rodzice mogą kupić swoim pociechom bardzo nietypowy upominek. Chodzi o balonik w kształcie penisa. Parafianie są zaskoczeni, że właśnie na tego typu wydarzeniach można kupić takie "upominki" swoim dzieciom.

O tym, że na odpuście parafialnych w Katowicach można kupić taki "nietuzinkowy" upominek swojemu dziecku, poinformowała nas jedna z czytelniczek. Jak widzimy w nadesłanym do redakcji nagraniu na jednym ze stoisk radośnie faluje sobie wypełniony powietrzem balon w kształcie męskich genitaliów. Na pierwszy rzut oka trudno dostrzec, że wyróżnia się on wśród pozostałych balonów. Jednak jego kształt nie pozostawia żadnych złudzeń. Członek jest dodatkowo "wyposażony" w oczy, usta, nos, brwi i schludną muszkę. Kamuflaż okazał się jednak niewystarczający. Uczestnicy odpustu w Parafii św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach doskonale wiedzieli, co symbolizuje "balonik". I nie kryją zdziwienia, że taki "prezent" można kupić dziecku właśnie podczas odpustu parafialnego.

- Na odpuście można kupić praktycznie wszystko - mówi nasza czytelniczka. I ma rację. Odpust parafialny to typowa dla naszego kraju forma festynu, gdzie na kramach rozmieszczonych nieopodal kościoła można kupić od słodyczy, przez pluszowe zabawki, aż po dewocjonalia i petardy. Warto pamiętać, że to wydarzenie ma przede wszystkim religijny charakter - w kościele katolickim to uroczystość danego patrona.

Sonda
Czy kupiłbyś/kupiłabyś takiego balonika swojemu dziecku?
Para prezydencka czyta "Balladynę"
Nasi Partnerzy polecają