Katowice. Balon w kształcie PENISA na odpuście! Parafianie w szoku [ZDJĘCIA]

2020-08-31 11:24
Katowice. Balonowy penis na odpuście parafialnym
Autor: Zdjęcia czytelniczki

Katowice. Jedna z mieszkanek dzielnicy Ligota zauważyła w trakcie odpustu parafialnego, że rodzice mogą kupić swoim pociechom bardzo nietypowy upominek. Chodzi o balonik w kształcie penisa. Parafianie są zaskoczeni, że właśnie na tego typu wydarzeniach można kupić takie "upominki" swoim dzieciom.

O tym, że na odpuście parafialnych w Katowicach można kupić taki "nietuzinkowy" upominek swojemu dziecku, poinformowała nas jedna z czytelniczek. Jak widzimy w nadesłanym do redakcji nagraniu na jednym ze stoisk radośnie faluje sobie wypełniony powietrzem balon w kształcie męskich genitaliów. Na pierwszy rzut oka trudno dostrzec, że wyróżnia się on wśród pozostałych balonów. Jednak jego kształt nie pozostawia żadnych złudzeń. Członek jest dodatkowo "wyposażony" w oczy, usta, nos, brwi i schludną muszkę. Kamuflaż okazał się jednak niewystarczający. Uczestnicy odpustu w Parafii św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach doskonale wiedzieli, co symbolizuje "balonik". I nie kryją zdziwienia, że taki "prezent" można kupić dziecku właśnie podczas odpustu parafialnego.

- Na odpuście można kupić praktycznie wszystko - mówi nasza czytelniczka. I ma rację. Odpust parafialny to typowa dla naszego kraju forma festynu, gdzie na kramach rozmieszczonych nieopodal kościoła można kupić od słodyczy, przez pluszowe zabawki, aż po dewocjonalia i petardy. Warto pamiętać, że to wydarzenie ma przede wszystkim religijny charakter - w kościele katolickim to uroczystość danego patrona.

Para prezydencka czyta "Balladynę"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE