Katowice. Ruszył nabór najemców na mieszkania w Nowym Nikiszowcu! Jest mało czasu

2021-01-11 12:23 Rafał Strzelec
Tak będzie wyglądało Osiedle Nowy Nikiszowiec w Katowicach
Autor: mat.prasowe

W poniedziałek 11 stycznia ruszył nabór na najemców mieszkań, które powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu "Mieszkanie Plus" na Nikiszowcu. W tzw. Nowym Nikiszowcu powstanie 513 mieszkań o powierzchni od 36 do 94,5 m kw. Każdy, kto chciałby wziąć udział w naborze, musi przesłać wniosek do końca miesiąca, a potem dostarczyć dokumenty do końca lutego.

Katowice. Ruszył nabór najemców mieszkań na osiedlu Nowy Nikiszowiec

Nabór mieszkańców wystartował w poniedziałek 11 stycznia o godz. 10.00. Pierwsza część odbywa się online. Wnioski można składać poprzez stronę katowice.mdr.pl i na stronie internetowej Urzędu Miasta Katowice. Ten etap zakończy się 31 stycznia. Do końca lutego potencjalni najemcy muszą donieść odpowiednie dokumenty. - Wspomniany nabór przebiegał będzie dwuetapowo. W pierwszym etapie wnioski podlegały będą kwalifikacji punktowej zgodnie z kryteriami przyjętymi przez katowicki samorząd. Drugi etap polegał będzie na sprawdzeniu tzw. zdolności czynszowej potencjalnych najemców - podaje Urząd Miasta w Katowicach. Wśród osób, które mogą liczyć na dużą ilość punktów, są rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35. i powyżej 65. roku życia, niepełnosprawni czy rozliczający się z podatku dochodowego w Katowicach.

Osiedle Nowy Nikiszowiec. Aż 513 mieszkań powstanie w ramach "Mieszkania Plus"

Osiedle Nowy Nikiszowiec to inwestycja, która powstaje w ramach rządowego programu mieszkaniowego "Mieszkanie Plus". Na osiedle złoży się m.in. 513 mieszkań o powierzchni od 36 do 94,5 m2. Bedzie tam również dostępnych 11 lokali usługowych. Realizacją inwestycji zajmuje się MDR Katowice z siedzibą w Warszawie, utworzona przez PFR Nieruchomości oraz Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W niedalekiej przyszłości mają powstać kolejne mieszkania, tym razem w Szopienicach. W październiku MDR informował, że budowa osiedla wchodzi już w ostatnią fazę. Obiekt mieści się przy ul. Górniczego Dorobku w Katowicach, nieopodal zabytkowej części Nikiszowca.

Tak żona Komorowskiego oceniła Marię Kaczyńską. Padły zaskakujące słowa