Śląscy łowcy głów zatrzymali zabójcę

i

Autor: Policja Śląska Śląscy łowcy głów zatrzymali zabójcę w Holandii

Katowice. Skazany za zabójstwo uciekł. Wytropili go w Holandii śląscy łowcy głów

Śląscy kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych zatrzymali 49-letniego zabójcę poszukiwanego listem gończym. Za mężczyzną wydano również Europejski Nakaz Aresztowania. Zabójca ukrywał się bowiem w Holandii, ale wpadł w Piotrkowie, gdzie przyjechał na kilka dni...

Katowice. Skazany za zabójstwo uciekł. Wytropili go w Holandii śląscy łowcy głów

49-latek był skazany prawomocnym wyrokiem na karę 25 lat więzienia za zabójstwo kobiety na tle rabunkowym. Po odbyciu większości kary został warunkowo zwolniony.

Nie dotrzymał jednak ustaleń warunkowego zwolnienia. Sąd Okręgowy w Opolu wydał za nim w kwietniu 2021 roku list gończy, by na powrót osadzić go w więzieniu. Sprawę początkowo prowadzili piekarscy kryminalni, jednak w styczniu tego roku przejęli ją śląscy łowcy głów. 

Śledź relację z wojny na żywo: WOJNA NA UKRAINIE: 8.03.2022. Gigantyczne straty Rosji. Putin się WŚCIEKNIE. Kolejny generał przegrał bitwę z Ukraińcami [Relacja z wojny, 8 marca 2022]

Jak ustalili śledczy, mężczyzna uciekł do Holandii. W związku z tym sąd wydał również za mężczyzną europejski nakaz aresztowania.

- Śląscy kryminalni wytropili go jednak ostatecznie w Polsce. Ustalili, że przyjechał na kilka dni do Piotrkowa Trybunalskiego. Podczas zatrzymania, w mieszkaniu, w którym się ukrywał, nie stawiał oporu, był bowiem kompletnie zaskoczony tym, że go odnaleziono- informuje śląska policja.

Mężczyzna został osadzony w areszcie, skąd trafi do docelowej jednostki penitencjarnej, w której odbędzie pozostałą część kary z zasądzonych mu 25 lat więzienia.

Super Raport - wydanie specjalne 07.03
Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?
Nasi Partnerzy polecają