Katowice. Solidarni z Margot wyjdą na ulicę! "Wszystkich nas nie zamkniecie"

2020-08-10 12:04 Rafał Strzelec
Margot
Autor: Facebook Margot

Katowice. 10 sierpnia wieczorem odbędzie się demonstracja pod hasłem "Nikogo Nie Zostawimy - Wszystkich Nas Nie Zamkniecie". Bedzie ona wyrazem wsparcia dla aresztowanego Michała Sz. ps. "Margot". To osoba transpłciowa, która zatrzymano w związku z wywieszaniem tęczowych flag na pomnikach w Warszawie. Manifestacja

Katowice. Demonstracja poparcia dla Margot

Demonstracja odbędzie się na ulicy Pocztowej w Katowicach 10 sierpnia o godz. 19.30. - Nasilające się i absurdalne represje, szykany i niewspółmierne do wykroczeń kary wobec aktywistek i aktywistów maja nas zastraszyć... ale Nie, Nie, Nie. Za każdą przesłuchiwaną studentką czy studentem czy szykanowanym aktywistą czy aktywistką, za każdą osobą dyskryminowaną ze względu na przynależność do mniejszości będziemy stać murem. Nikogo nie zostawimy bez wsparcia wobec pogardy, dyskryminacji czy represji. Jest nas więcej niż policji i wszystkich nas nie wyłapią - napisali na Facebooku organizatorzy przedsięwzięcia.

Protest jest odpowiedzią na zatrzymanie Michała Sz. "ps. Margot (Michał Sz. jest osobą transpłciową, używa imienia Małgorzata), który został zatrzymany w związku wywieszaniem tęczowych flag na pomnikach w Warszawie. W piątek sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla aktywisty LGBT. Sprawa nie dotyczy jednak samego wieszania flag, ale uszkodzenia furgonetki z hasłami pro-life, które wedle środowisk LGBT nawołują do nienawiści. Między "Margot" i kierowcą pojazdu wywiązała się szarpanina.

Podobne protesty odbywały się w całym kraju. W ten weekend demonstrowano m.in. w Rzeszowie, Lublinie, Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie. Prócz Katowic protest w poniedziałek odbędzie się także w Opolu, a także w Edynburgu. Chęć udziały w katowickiej demostracji wyraziło ponad 1,5 tys osób na Facebooku.

Policja odpowiada na oskarżenia. Protest LGBT oczami mundurowych

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.