Omikron

i

Autor: Shutterstock Omikron

Katowice. Zarażona Omikronem była na szczycie cyfrowym ONZ. Kiedy opuści izolatorium?

Pierwsza zakażona w Polsce wariantem Omikron koronawirusa 30-latka jest już zdrowa i może opuścić izolatorium w Myszkowie. 30-letnia obywatelka Lesotho przyjechała do Katowic na szczyt cyfrowy ONZ, który był organizowany w dniach 5-10 grudnia. Brali w nim udział uczestnicy z całego świata. 16 grudnia poinformowano, że kobieta uzyskała pozytywny wynik testu i jest zakażona wariantem Omikron.

Katowice. Zarażona omikronem była na szczycie cyfrowym ONZ. Kiedy opuści izolatorium?

30-letnia obywatelka Lesotho, która przyjechała na szczyt cyfrowy ONZ do Katowic, jest już zdrowa. To u niej jako pierwszej osoby w Polsce potwierdzono zakażenie wariantem Omikron koronawirusa. 16 grudnia potwierdził ten fakt rząd, a także wojewoda śląski.

Kobieta w dniach od 5 do 10 grudnia przebywała na szczycie cyfrowym ONZ, podczas którego obowiązywały rygorystyczne procedury sanitarne. Ostatniego dnia wszyscy uczestnicy przechodzili testy. Trzy osoby uzyskały pozytywny wynik testu. Zdecydowano o sekwencjonowaniu próbek - ze względu na zagrożenie zakażeniem wariantem Omikron. Sekwencjonowanie próbek przeprowadzono w WSSE w Katowicach.

- Co ciekawe, dwaj inni cudzoziemcy, u których potwierdzono zakażenie innymi wariantami koronawirusa, nie uzyskali jeszcze podwójnych ujemnych wyników testów, więc na razie pozostają w izolacji – powiedziała PAP Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

30-latka przez cały czas czuła się dobrze. Od razu trafiła do izolatorium w Myszkowie. Lesothanka uzyskała podwójny ujemny wynik testu i w środę, 22 grudnia będzie mogła wrócić do domu.

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Sonda
Czy przedszkola powinny zostać zamknięte przez wariant Omikron koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE