Kierowca utknął na przejeździe kolejowym w Jaworznie. Nagle nadjechał pociąg [WIDEO]

2020-01-15 9:15 RS
Przejazd kolejowy w Jaworznie
Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe SA

Takie zdarzenia zazwyczaj kończą się tragicznie. Jeden z kierowców utknął na przejeździe kolejowo-drogowym w Jaworznie przy ul. Ciężkowickiej. Mężczyzna całkowicie zlekceważył sygnały i wjechał za rogatki. Może mówić o sporym szczęściu, bowiem zdołał się wydostać przed przejazdem pociągu.

PKP PLK opublikowało nagranie, na którym widać "popis" kierowcy. Do dramatycznego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowo-drogowym w Jaworznie przy ul. Ciężkowickiej. Kierujący zlekceważył wszelkie znaki i wjechał za półrogatki. Nagle okazało się, że jest już za późno. Samochód utknął na torach. Chwilę później przejechał pociąg. Kierowca miał szczęście, że akurat w tym punkcie odległość między rogatkami a torowiskiem była duża i mógł zmieścić swój pojazd. Całe zdarzenie, zarejestrowane kamerą, można zobaczyć poniżej.

- 99% zdarzeń na przejazdach wynika właśnie ze złych decyzji podejmowanych przez kierowców. Oprócz wjeżdżania na przejazd pod opadającymi rogatkami, są to – omijanie zamkniętych półrogatek, ignorowanie znaku „STOP” czy wjeżdżanie na przejazd bez możliwości zjazdu. Do takich sytuacji w ogóle nie powinno dochodzić. One zawsze stanowią zagrożenie życia i zdrowia podróżnych znajdujących się w samochodzie i w nadjeżdżającym pociągu - informuje PKP PLK.

W 2018 roku w Polsce na przejazdach kolejowych (strzeżonych i niestrzeżonych) doszło do 67 wypadków. Zginęły aż 34 osoby, 80 było rannych.