Dron namierzył nastolatków którzy podpalili trawę

i

Autor: Policja Kłobuck

Młodzi podpalacze!

Kłobuck: Policjanci namierzyli dronem czterech chłopców. Nastolatkowie podłożyli ogień!

2022-07-27 12:09

Policjanci z Kłobucka mają już od dwóch lat drona na wyposażeniu. Ten pomaga im w codziennej pracy. Podczas jednego z lotów mundurowi zauważyli coś niepokojącego. Na terenie gminy Opatów, w pobliżu upraw zbóż, doszło do pożaru. Dzięki latającej maszynie stróże prawa od razu ustalili podpalaczy.

Kłobuck: Policja złapała nastoletnich podpalaczy przy pomocy drona

Do zdarzenia doszło w czwartek (21 lipca). . Policyjni operatorzy drona podczas wspólnego patrolu na terenie gminy Opatów zauważyli dym wśród suchych traw które były w bliskim sąsiedztwie miejscowych upraw zbożowych. - Mundurowy skierował drona bliżej i zobaczył czterech chłopców podkładających ogień. Szybko przekazał informacje dyżurnemu, który na miejsce wysłał straż pożarną. Dzielnicowy wsiadł do radiowozu i ruszył w stronę chłopców, którzy zaczęli już uciekać na rowerach. Będąc w stałym kontakcie z drugim policjantem, który wciąż obserwował sytuację z powietrza, wiedział, gdzie ukryli się chłopcy - relacjonuje kłobucka policja.

Czytaj także: Pijany kierowca zaproponował policjantom łapówkę. Oprócz pieniędzy zaoferował nietypową usługę

Kiedy nastolatkowie zostali zatrzymani, byli kompletnie w szoku. Od razu przyznali się do podłożenia ognia. - Tłumaczyli, że chcieli tylko rozpalić ognisko. Kiedy zobaczyli dron, wystraszyli się, że ktoś ich obserwuje i spanikowani odjechali - podaje policja. Ich zachowanie mogło doprowadzić do poważnego pożaru. Sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny.

Zobacz koniecznie: Pijany ojciec wiózł autem 4-letnią córeczkę! Zgroza w Jastrzębiu-Zdroju

Wypalanie traw. Kary są surowe

- Policjanci przypominają, że wypalanie traw jest zabronione. Może spowodować trudny do ugaszenia pożar zagrażający życiu zwierząt i ludzi. Powoduje też straty w środowisku naturalnym, a ziemia na wypalonym terenie staje się jałowa. W przypadku, gdy ogień niebezpiecznie rozprzestrzeni się i zagrozi zdrowiu lub życiu ludzi, albo budynkom, konsekwencje prawne mogą być znacznie poważniejsze - przypomina policja dodając, że za wypalanie traw grozi kara aresztu albo grzywna, nawet do 5000 złotych. 

Policyjny dron ścigał sprawców podpalenia.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany