Mężczyzna zatrzymany przez policję chciał się wywinąć łapówką

i

Autor: Policja

Nietypowa forma łapówki

Pijany kierowca zaproponował policjantom łapówkę. Oprócz pieniędzy zaoferował nietypową usługę

2022-07-27 7:24

Policjanci z grupy SPEED w Rybniku zatrzymali do kontroli 47-letniego mężczyznę. Jak się okazało, kierowca jechał swoim bmw pod wpływem alkoholu. Chciał się jakoś wymigać, więc zaproponował policjantom łapówkę - 10 tys. złotych i usługi z zakresu układania kostki brukowej.

Powodem zatrzymania 47-letniego mężczyzny był fakt, że nie miał zapiętych pasów. Policjanci z rybnickiej grupy SPEED postanowili o skontrolować. Kiedy przebadali mężczyznę alkomatem, wynik wskazał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Kierowca próbował się wywinąć z problemów w nietypowy sposób. - W czasie kontroli mieszkaniec powiatu rybnickiego zaproponował mundurowym 10 tysięcy złotych i wykonanie usługi położenia kostki brukowej, aby zapomnieli oni o całej sprawie i puścili go wolno - podaje policja.

Czytaj również: Pijany ojciec wiózł autem 4-letnią córeczkę! Zgroza w Jastrzębiu-Zdroju

W ten sposób dolał oliwy do ognia. Grożą mu już nie tylko dwa lata więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu, ale także 10 lat za kratkami za próbę przekupstwa funkcjonariusza. - Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem - informuje policja.

Zobacz koniecznie: Brutalnie zamordował 11-letniego Sebastianka. Jesienią ruszy proces optyka pedofila z Sosnowca

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Zatopienie tramwaju na akwenie nurkowym w Piechcinie