Knurów: 70-latek zostawił zapaloną świeczkę i poszedł spać. To był katastrofalny błąd

2021-02-26 11:13 bw
Knurów: 70-latek zostawił zapaloną świeczkę i poszedł spać. To był katastrofalny błąd
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Knurów: 70-latek zostawił zapaloną świeczkę i poszedł spać. To był katastrofalny błąd

70-letni mieszkaniec Knurowa zostawił zapaloną świeczkę i poszedł spać. Okazało się, że był to katastrofalny błąd, który doprowadził do groźnego pożaru. Od świeczki zajął się bowiem obrus, a później cały stół! Mało brakowało, a pożar doprowadziłby do śmierci seniora.

Pożar w Knurowie. 70-latek zostawił zapaloną świeczkę i zasnął

W czwartek, 25 lutego, tuż przed północą jeden z patroli w Knurowie otrzymał polecenie pilnego udania się na ulicę Spółdzielczą, gdzie miało dojść do pożaru. Policjanci ruszyli natychmiast. Wbiegli do klatki pod wskazany adres i od razu poczuli gryzący dym. Paliło się w mieszkaniu na pierwszym piętrze. W jego wnętrzu zastano usiłującego gasić ogień mężczyznę. - Stróże prawa wyprowadzili podtrutego dymem lokatora, a sami przejęli akcję. Mimo gęstego i gryzącego dymu, zlokalizowali zarzewie ognia, którym był palący się w pokoju stół. Sprzętami znajdującymi się wokół, mundurowi ugasili pożar, gdy do akcji włączyli się również powiadomieni strażacy, którzy dogasili tlące się drewno. Nie było konieczności ewakuacji lokatorów - relacjonują funkcjonariusze. 

W tym przypadku sprawa nie zakończyła się tragedią, a mieszkaniec Knurowa doznał lekkiego zatrucia dymem i poparzeń ręki. - Przyczyna pożaru była prozaiczna. Mężczyzna zapalił świecę, którą postawił na stole i zasnął. Od świecy zapalił się obrus, potem sam stół. Tylko dzięki temu, że 70-latek w porę się obudził, nie doszło do tragedii. Mężczyzna został przebadany i opatrzony przez ratowników medycznych. Mimo oparzeń ręki nie było potrzeby jego hospitalizacji - tłumaczą policjanci.

24-latka okradła dziecko! Wszystko nagrała ukryta kamera
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE