Znamy datę pogrzebu milionera ze Śląska. Karol Kania zostanie pochowany w Piasku

2021-02-26 10:13 bw
Znamy datę pogrzebu milionera ze Śląska. Karol Kania zostanie pochowany w Piasku
Autor: Facebook; Karol Kania i Synowie Znamy datę pogrzebu milionera ze Śląska. Karol Kania zostanie pochowany w Piasku

Karol Kania, milioner ze Śląska, który zginął w katastrofie helikoptera w Pszczynie, zostanie pochowany na cmentarzu w Piasku. Wciąż trwa śledztwo mające na celu ustalić szczegółowe okoliczności zdarzenia, w tym przyczyny tragedii lotniczej, do której doszło na terenie kompleksu leśnego. Znamy datę pogrzebu 80-letniego potentata pieczarkowego.

Karol Kania zginął w katastrofie helikoptera w Pszczynie. Znamy datę pogrzebu milionera

W sobotę, 27 lutego, o godz. 12:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Dworcowej w Piasku odbędzie się pogrzeb 80-letniego Karola Kani, milionera z Pszczyny, który zginął w katastrofie helikoptera, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (22-23 lutego) na terenie kompleksu leśnego. Założyciel firmy "Karol Kania i Synowie", milioner i wspaniały człowiek, zostanie pożegnany przez najbliższych. Oprócz niego, w katastrofie lotniczej zmarł też 54-letni pilot Jacek, a dwie osoby - mężczyzna i kobiety - zostały ranne i trafiły do szpitali. Ich stan jest stabilny. 

Karol Kania zginął w katastrofie helikoptera w Pszczynie. Śledczy wciąż badają sprawę

Trwa śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Czy do katastrofy doszło z powodu trudnych warunków atmosferycznych, czy może z winy pilota? Na miejscu przez długi czas pracowały służby, które pod nadzorem prokuratury badały wszelkie aspekty tragedii. Magazyn „Forbes” w 2016 roku wycenił majątek Karola Kani na 460 milionów złotych. Pracownicy oraz znajomi wspominają szefa i kolegę jako osobę życzliwą, zawsze uśmiechniętą i pomocną. "W rozmowach szef Karol często podkreślał, że wszystko zaczęło się od symbolicznej, pierwszej pieczarki, która wyrosła w domowym zaciszu. Ten niewielki sukces wkrótce dał początek wielkiemu przedsięwzięciu, jakim obecnie jest stworzona przez niego i rozwijana przez rodzinę Kania firma", napisali w oświadczeniu. 

Wypadek śmigłowca w Studzienicach koło Pszczyny
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE