Dąbrowa Górnicza: Wybuch w Koksowni Przyjaźń

i

Autor: Mat. OSP Dąbrowa Górnicza Śródmieście / Sosnowiec998

Eksplozja w Dąbrowie Górniczej

Koksownia Przyjaźń. Znamy stan poszkodowanych w wybuchu! "Trzech z zagrożeniem zdrowia i życia"

W czwartek (22 września) przed godziną 15.00 na terenie Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej doszło do wybuchu. Eksplozja miała miejsce w budynku przemiału węgla. Poszkodowanych zostało sześciu pracowników. Wiemy, jaki jest ich stan zdrowia.

Wybuch w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej miał miejsce w czwartek, 22 września przed godziną 15.00. Eksplozja nastąpiła w budynku przemiału węgla. Obiekt uległ częściowemu zawaleniu. - Eksplodowała maszyna do wstępnej obróbki węgla tzw. kruszarka. W obiekcie występowało dość duże zapylenie. Mamy sześć osób rannych - mówił nam Bartłomiej Osmólski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Po zdarzeniu nie doszło do pożaru, ale silnego zapylenia. Poszkodowani o własnych siłach opuścili miejsce katastrofy. Jedna ranna osoba została zabrana śmigłowcem do szpitala. Wiemy, jaki jest ich stan zdrowia. - Poszkodowanych nie ma już na terenie zakładu. Ostatni zespół ratownictwa opuścił miejsce wybuchu. Trwają działania związane z oceną skutków. Ranne osoby trafiły do szpitali. Trzy z nich są oznaczone kolorem czerwonym - istnieje zagrożenie zdrowi lub życia. Trzy oznaczono kolorem żółtym. Poszkodowani są różnych placówkach - Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu, Szpitalu w Katowicach-Ochojcu, a także do placówek w Dąbrowie Górniczej i Czeladzi - powiedział Klaudiusz Nadolny, dyrektor Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu.

Czytaj więcej: Dąbrowa Górnicza: Wybuch w Koksowni Przyjaźń!

Karsinka: Gigantyczna akcja służb. Ktoś podłożył ładunek wybuchowy pod zakład mechaniczny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE