Dramat w koksowni!

Dąbrowa Górnicza: Wybuch w Koksowni Przyjaźń! Trwa akcja ratunkowa

2022-09-22 15:52

Wybuch w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Do eksplozji doszło w komorze węglowej nr 2. Według wstępnych ustaleń poszkodowanych jest sześć osób. Do zdarzenia doszło w czwartek, 22 września w godzinach popołudniowych.

Wybuch w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej miał miejsce w czwartek, 22 września około godz. 15.00. Jak podaje TVP INFO, eksplozja nastąpiła w komorze węglowej nr 2. Na miejscu lądują śmigłowce LPR. - Dostaliśmy informację o wybuchu o godz 14.55. Straż pożarna wiedziała już nieco wcześniej. Na miejscu są prowadzone działania ratunkowe z udziałem wszystkich służb.`Do wybuchu doszło w budynku nr 111 na terenie koksowni. Eksplodowała maszyna do wstępnej obróbki węgla tzw. kruszarka. W obiekcie występowało dość duże zapylenie. Mamy sześć osób rannych. Ich dokładne obrażenia nie są znane. Akcja cały czas trwa. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który zabrał najprawdopodobniej jedną z osób do szpitala - mówi nam Bartłomiej Osmólski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, na miejscu pracuje 60 strażaków i 15 samochodów z PSP, OSP i zakładowej straży pożarnej. Jeden budynek Koksowni Przyjaźń jest częściowo zawalony, sąsiedni poważnie uszkodzony.

Czytaj również: Wypadek w Zajączkach Drugich. Kierowca bmw wjechał w traktor [ZDJĘCIA]

Wstrząsające wideo po śmierci Krystiana z Radymna, który zmarł w trakcie policyjnej interwencji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE