KORONAPARTY w Rudzie Śląskiej. Urządzili DYSKOTEKĘ w plenerze. Co za efekty! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-10-27 11:55 Rafał Strzelec
KORONAPARTY w Rudzie Śląskiej. Urządzili DYSKOTEKĘ w plenerze. Co za efetky! [ZDJĘCIA]
Autor: Policja Ruda Śląska

Limit, jeśli chodzi o zgromadzenia wszelkiego rodzaju, wynosi obecnie 5 osób. Ale w Rudzie Śląskiej niektórzy o to zupełnie nie dbają. Mało tego, potrafią zorganizować naprawdę efektowną imprezę mimo panującej pandemii. Były lasery, głośna muzyka, ognisko, alkohol i... narkotyki.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w dzielnicy Kochłowice. Policjanci z Rudy Śląskiej zainteresowali się głośnymi dźwiękami, jakie wychodziły z okolicznych nieużytków. Postanowili sprawdzić, co się dzieje. - Gdy ustalili miejsce, okazało się, że ktoś zorganizował tam dyskotekę, w której brało udział kilkanaście osób. Większość z nich na widok mundurowych uciekła. Stróże prawa zatrzymali 6 osób, wśród których był DJ odpowiedzialny za zorganizowanie tej imprezy - relacjonują rudzcy policjanci. Jak udało nam się ustalić DJ-em na zabawie był Krzysztof M., 19 latek z Katowic. Tłumaczył się tym, że przez COVID i pandemię nie może grać na weselach i dlatego zorganizował imprezę.

Towarzystwo było prawdziwie międzymiastowe. W zabawie uczestniczyli mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Chrzanowa i Radlina w wieku od 19 do 42 lat. Policjanci zabezpieczyli i sprzęt dyskotekowy oraz narkotyki, które mogły być tam rozprowadzane. - Śledczy przesłuchali wszystkich zatrzymanych. Zostaną wobec nich sporządzone wnioski do sądu o ukaranie za udział w zgromadzeniu powyżej 5 osób oraz niestosowanie się do obowiązku używania maseczek ochronnych i utrzymywania dystansu społecznego. Mężczyźnie, który zorganizował dyskotekę, przedstawiono dodatkowo zarzut organizacji zgromadzenia i posiadania narkotyków - dodają mundurowi. Teraz policjanci ustalają dodatkowo, czy już wcześniej na tym terenie nie odbywały się podobne imprezy.

Policjanci przypominają, że zgromadzenia powyżej 5 osób są nielegalne. - Osoby, które nie zastosują się do aktualnych przepisów, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami karnymi i finansowymi - informują stróże prawa. Należy oczywiście docenić oprawę niedzielnej zabawy - wielu organizatorów plenerowych imprez może z pewnością pozazdrościć. Oczywiście pomijając fakt posiadania przez uczestników spotkania narkotyków, co należy piętnować. Nie mniej jednak chyba lepiej poczekać, aż zaraza się skończy.

Plenerowa dyskoteka w Rudzie Śląskiej