Koronawirus czy grypa? Jak rozpoznać objawy COVID-19?

i

Autor: pixabay.com

Koronawirus czy grypa? Jak rozpoznać objawy COVID-19?

2020-03-21 8:00

Koronawirus w Polsce sieje spustoszenie. Z dnia na dzień rośnie liczba osób zakażonych w Polsce. Władze, służby sanitarne, lekarze apelują o to, aby na ten trudny czas pozostać w domach. Każdy boi się tego, że może zarazić się groźnym wirusem z Chin. A pamiętajmy, że wciąż mamy jeszcze sezon na grypę. Jak rozpoznać zakażenie koronawirusem?

Koronawirus czy grypa? Jak rozpoznać objawy?

Grypa i koronawirus mają podobne objawy, ale występują też pewne różnice. W obu przypadkach zaczyna się od standardowych objawów - osłabienie, gorączka, kaszel, ból gardła. W przypadku koronawirusa objawy te są jeszcze bardziej niepokojące. Szczególnie warto zwrócić uwagę na temperaturę. W przypadku zakażenia wirusem z Chin jest to zazwyczaj powyżej 38 stopni Celsjusza. Do tego mogą wystąpić trudności z oddychaniem. Dlatego szczególną ostrożność powinny zachować osoby starsze i cierpiące na przewlekłe schorzenia. One są szczególnie narażone na zakażenie. Niestety również wśród nich odnotowano największą ilość zgonów z powodu COVID-19, czyli choroby wywołanej przez koronawirusa.

Jakie jeszcze różnice można zauważyć? Grypa rozwija się szybko, nawet w dwa dni po zakażeniu. Koronawirus może dać o sobie znać nawet po dwóch tygodniach, stąd kwarantanna trwa tyle czasu. Koronawirus w przypadku osób młodych może przejść bez objawów. Grupa zawsze daje nam popalić. Poniżej grafika, która pomoże w rozpoznać zarazę z Chin.

Koronawirus Raport
Nasi Partnerzy polecają