Koronawirus na Śląsku. Czy woda z kranu jest bezpieczna?

2020-03-19 8:23
Koronawirus na Śląsku. Czy woda z kranu jest bezpieczna?
Autor: pixabay.com

Czy woda z kranu jest bezpieczna? W związku z epidemią koronawirusa w Internecie pojawiło się wiele niesprawdzonych informacji dotyczących zarazy z Chin. Wedle jednej z teorii woda może przenosić koronawirusa. Czy jest to możliwe? Sprawdź, co na ten temat mówią WHO i wodociągi.

Koronawirus na Śląsku. Czy woda z kranu jest bezpieczna?

2 marca Światowa Organizacja Zdrowia wydała komunikat o bezpieczeństwie wody produkowanej przez przedsiębiorstwa wodociągowe, które przestrzegają już wcześniej obowiązujących zaleceń dotyczących jakości wody przeznaczonej do spożycia i bezpieczeństwa systemów zaopatrzenia w wodę. Dotyczy to również epidemii koronawirusa. WHO informuje, że obecnie nie ma żadnego dowodu na to, iż koronawirusy są w stanie przenosić się z pomocą wody.

Na informacje WHO powołują się m.in. Wodociągi Zabrze. - Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uspokaja, że żadne dodatkowe zabezpieczenia dotyczące wody pitnej dostarczanej przez przedsiębiorstwa wodociągowe nie są potrzebne! Stosowane procesy dezynfekcji wody zapewniają szybką inaktywację wirusa SARS-CoV-2 - czytamy we wpisie na profilu społecznościowym zabrzańskich wodociągów. Podobną informację opublikowało Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Fakty i mity o wirusie z Chin - PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus Raport
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE