Koronawirus. GIGANTYCZNY wzrost zachorowań na Śląsku! To ponad połowa nowych zakażeń!

2020-05-01 12:58
Koronawirus w Polsce
Autor: TEM / archiwum se.pl

1 maja około godz. 13.00 Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce? Ile jest osób zakażonych na Śląsku? Sprawdź!

W piątek 1 maja Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 228 przypadkach zakażenia w całej Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych siedmiu pacjentów. To oznacza, że liczba zakażonych przekroczyła już 13 tys. (wynosi obecnie 13 105). Liczba ofiar wzrosła do 651.

Miażdżąca większość przypadków została odnotowana w woj. śląskim - aż 141. Kolejne przypadki swteirdzono w woj. łódzkim (18), a także na terenie woj. dolnośląskiego (17), małopolskiego (16), podkarpackiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), pomorskiego (6), lubelskiego (5), zachodniopomorskiego (5), opolskiego (4), wielkopolskiego (2). Ogółem w woj. śląskim odnotowano już 2380 zakażeń i 120 zgonów.

Niestety, z powodu COVID-19 zmarło kolejnych siedmiu pacjentów. - Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-M Zgierz, 63-M, 62-M Łódź, 85-M Gliwice, 55-M Rybnik, 86-M Gdańsk, 76-K Łomża. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące - podaje Ministerstwo Zdrowia.

Mapa koronawirusa w Polsce

Poniżej prezentujemy mapę zakażeń koronawirusem w Polsce. W poszczególnych punktach znajdują się informacje dotyczące osób chorych, zmarłych i wyleczonych. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

A może zostanę prezesem Górnika?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE