Koronawirus. KOSZMAR pacjentów szpitala w Katowicach. "Jest jak na wojnie! Błagają o wodę"

2020-10-26 13:44 Rafał Strzelec
Koronawirus. KOSZMAR pacjentów szpitala w Katowicach. Jest jak na wojnie! Błagają o wodę
Autor: Google Street View

Dramatyczna sytuacja pacjentów szpitala MSWiA w Katowicach. Jak przekazują nam czytelnicy walka z koronawirusem w tej placówce to prawdziwa gehenna. Tylko kilku lekarzy ogarnia 80-osobowy oddział, personel jest zmęczony fizycznie i psychicznie. Pacjenci są skrajnie wyczerpani. Wielu z nich cierpi z powodu objawów COVID-19. Władze wojewódzkie zapewniają jednak, że wszystko jest w porządku.

O dramatycznym położeniu pacjentów i lekarzy szpitala MSWiA w Katowicach dowiadujemy się bezpośrednio od nich. - Trudno mi nawet opisać co tu się dzieje, to jest jakiś koszmar. Jest dwóch lekarzy i dwie pielęgniarki. Na cały oddział, na 80 osób chorych na Covid. Personel nie nadąża podawać leków, pobierać krwi, badać, nie mówię już o podawaniu wody chorym. Potrzebujemy pomocy! Tu jest jak na wojnie, nie sądziłam, że dożyję takiej sytuacji - opisuje jedna z lekarek pracujących w szpitalu.

Strajk kobiet. OSTRE SŁOWA Durczoka o Kaczyńskim! Prezes się wścieknie

Wedle relacji lekarzy ludzie chorzy na COVID-19 są skrajnie wykończeni. - Ludzie chorzy na Covid leżą na wieloosobowych salach i błagają o wodę. Nie są w stanie wstać, są tak osłabieni i wykończeni przez chorobę - dodaje lekarka.  Sam personel pracuje ponad siły. - Prosimy wszystkich chętnych dzielnych medyków - gotowych ubrać się w kombinezon i narazić własne życie - o pomoc w opiece nad pacjentami. Prosimy o zgłaszanie się do szpitala MSWiA do pracy - apelują medycy z placówki. Jednocześnie proszą wszystkich o przestrzeganie obostrzeń, bowiem wkrótce przy takich wzrostach służba zdrowia może sobie nie dać rady. - Nie wystarczy dla Was nie tylko respiratorów ale nawet ręki do podania szklanki wody i pobrania krwi - mówią lekarze.

Lekarz Dawid Ciemięga zakażony koronawirusem. Wskazuje winnych: "Jesteście IDIOTAMI!"

Co o całej sprawie wiedzą władze wojewódzkie? Poniżej oświadczenie przesłane przez Alinę Kucharzewską, rzeczniczkę wojewody śląskiego.

- Informujemy, że Szpital MSWiA im. Sierżanta Grzegorza Załogi w Katowicach zapewnia swoim pacjentom stałą opieką kadry medycznej i personelu pomocniczego. Chorzy są zaopatrywani w leki zgodnie z decyzjami lekarzy prowadzących. Dochowane są standardy dotyczące sal łóżkowych, hospitalizacji i wyżywienia pacjentów. W sobotę (24 października br.) do wsparcia personelu medycznego Szpitala MSWiA w Katowicach oddelegowani zostali strażacy, którzy są ratownikami medycznymi. Szpital MSWiA im. Sierżanta Grzegorza Załogi w Katowicach 10 października br. został zobowiązany do zapewnienia pomocy pacjentom z potwierdzonym zakażeniem SARS - CoV-2 oraz sukcesywnego rozwijania bazy łóżkowej. Docelowo placówka ma utworzyć 150 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Wśród nich ma być co najmniej 15 łóżek respiratorowych z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Ponadto zgodnie ze strategią Ministra Zdrowia podmiot został wskazany jako „szpital koordynujący" - czytamy w oświadczeniu.

Polki powiedziały: dość! Protesty zalały ulice polskich miast