Koronawirus na Śląsku. Trzeba zamknąć województwo? Internauci nie pozostawiają złudzeń!

2020-05-12 10:48 RS
Koronawirus na Śląsku. Trzeba zamknąć województwo? Internauci nie pozostawiają złudzeń!
Autor: PGG

W ostatnich dniach media obiegła informacja, jakoby rząd planował zamknięcie województwa śląskiego ze względu na sytuację epidemiologiczną. To właśnie tutaj odnotowano najwięcej zakażeń w ostatnim czasie. Postanowiliśmy oddać głos internautom. Czy ich zdaniem to dobry pomysł? Sprawdźcie, co napisali.

Sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim jest coraz bardziej dramatyczna. Wedle najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia odnotowano tutaj aż 204 nowe zakażenia koronawirusem. Takiego wzrostu jeszcze nie było. Liczba zakażonych sięga u nas już prawie 4 tysięcy. Warto jednak podkreślić, że w ostatnim czasie to właśnie na Śląsku trwa masowe badanie górników, albowiem to kopalnie stały się nowymi ogniskami koronawirusa.

W związku z sytuacją epidemiologiczną pojawiły się doniesienia, jakby rząd planował zamknięcie województwa śląskiego bądź jego części i otoczenia go kordonem sanitarnym. Jednak rzecznik prasowy uciął te spekulacje. - Pojawiające się w mediach doniesienia na temat zamykania dostępu do województwa śląskiego są nieprawdziwe. Apelujemy żeby nie rozpowszechniać fałszywych informacji w tym zakresie - napisał na Twitterze Piotr Müller. Mimo tego temat nie cichnie. Tym bardziej, że w związku z sytuacją epidemiologiczną na Śląsku nasiliła się nagonka na nasz region. Niektórzy internauci napisali szokujące wręcz komentarze, w których nawołują do zbombardowania naszego regionu.

Czy rzeczywiście ze względu na dużo większą ilość zakażeń w naszym województwie, powinno się je odizolować od reszty? Zapytaliśmy naszych czytelników. Oto ich opinie. Wielu z nich wraz z zamknięciem województwa chce autonomii:

- Tak niech zamykają i nigdy więcej nie otwierają i dadzą nam święty spokój. Autonomia dla Śląska - napisała pani Martyna.

- To jest święty ruch dotyczący zamknięcia kopalń i wstrzymać wydobycie węgla, przed korona wirusem był problem ze składowaniem węgla i o proszę poradzili sobie brak wydobycia = brak składowania, w między czasie trochę sprzedadzą i znowu będzie miejsce do składowania - dostrzega pan Marcin.

- Jak najbardziej zamknąć granice województwa ale w zamian otworzyć wszystkie śląskie punkty gastronomiczne, fryzjerów i inne przecież jest tak tragiczna sytuacja że na Śląsku gorzej być nie może, a będzie izolacja więc ten Wirus dalej się nie rozprzestrzeni - twierdzi pan Adam.

- Ja proponuję zamknąć, ale kasa zostaje u nas i wszystko od nas reszta będzie kupować, osobne państwo - dodaje pan Marcin.

- Jak Śląsk kiedyś utrzymywał Warszawę to było dobrze. Doili kasę ze Śląska a teraz najlepiej pozamykać Śląsk - uderza w autonomiczne tony oani Małgorzata.

- Zamknąć i się odp***olić raz na zawsze "darmozjady"z Warszawy - skomentował ostro pan Cornel.

- Gdzieś przeczytałam komentarz ze zamknąć i tak zostawić bo Śląsk sam sobie da radę - tak skomentowała z kolei pani Kasia, wrzucając nutkę optymizmu.

- Jak przez 2 miesiące Warszawka miała najwięcej to nic się nie działo... Nagle Śląsk to zamknąć w cholerę. Niech zaczną robić tyle testów co na Śląsku to będą mieli te same liczby - uważa pan Kamil, choć na Mazowszu jest najwięcej wykonywanych testów, o czym pisaliśmy TUTAJ.

- Za sam pomysł powinno być dożywocie - kwituje pan Rafał.

- Zamknąć Śląsk, ale zaraz potem kasę płynącą że Śląska do centrali. I proponował bym od razu autonomię zrobić - uważa pan Sebastian.

Epidemia koronawirusa. Sprawdziliśmy, co się zmieni w przedszkolach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.