Koronawirus w Polsce - 24 lipca. Kolejne wzrosty

2021-07-24 16:33
Wariant Delta dominuje na Śląsku
Autor: Marcin Gadomski/Super Express Wariant Delta dominuje na Śląsku

Koronawirus w Polsce: sobota, 24 lipca 2021. Ministerstwo Zdrowia codziennie o godz. 10.30 publikuje raporty dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ile jest dziś zakażeń i zgonów? Czy wariant Delta jest groźny? Ile mamy osób zaszczepionych? Sprawdź najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia na sobota, 24.07.2021.

Oto najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Z udostępnionych przez resort zdrowia statystyk możemy zobaczyć, ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, a także wiemy, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Trzy fale koronawirusa już za nami, COVID-19 zebrał żniwo zgonów. W ostatnich tygodniach na świecie rozprzestrzenia się bardziej zaraźliwy wariant delta, co najprawdopodobniej zwiastuje czwartą falę koronawirusa. Koronawirus w Polsce 24 lipca. Wariant Delta. Ile jest dziś przypadków? Sprawdź najnowsze dane [24.07.2021] Czytaj też: Mieszanie szczepionek przeciw COVID-19. Czy to bezpieczne? Ekspert odpowiada

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, minionej doby odnotowano 122 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego 17, lubelskiego 13, małopolskiego 12, śląskiego 10, dolnośląskiego 9, łódzkiego 8, wielkopolskiego 8, świętokrzyskiego 6, lubuskiego 5, podkarpackiego 5, warmińsko-mazurskiego 5, zachodniopomorskiego 5, kujawsko-pomorskiego 4, pomorskiego 4, podlaskiego 3, opolskiego 1.

7 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID19 zmarły 2 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby.

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE