Koronawirus w Polsce: Ważne ZMIANY w organizacji wesel. Trwają narady w rządzie!

2020-10-21 8:36 Bartosz Wojsa
Koronawirus w Polsce: Ważne ZMIANY w organizacji wesel. Trwają narady w rządzie!
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Koronawirus w Polsce: Ważne ZMIANY w organizacji wesel. Trwają narady w rządzie!

Koronawirus w Polsce. Według nieoficjalnych doniesień, rząd zakaże organizacji wesel w całym kraju, niezależnie od stref obostrzeń, w których znajdują się poszczególne miasta i powiaty. Trwają narady, ale mamy pierwsze przecieki. Co się stanie? Sprawdźcie!

Koronawirus w Polsce. Wesela zostaną zakazane w całym kraju?

Dziennikarze RMF FM ustalili nieoficjalnie, że rząd chce wprowadzić całkowity zakaz organizacji wesel w całym kraju. To oznacza, że strefy obostrzeń, żółte i czerwone, przestaną mieć znaczenie. To nowy zakaz, który może zostać wprowadzony w Polsce z uwagi na szalejącą pandemię koronawirusa. Decyzja, jak podaje RMF, zapadnie prawdopodobnie dziś wieczorem, 21 października, a zostanie ogłoszona w czwartek, 22 października. "Wesela mają być zakazane, ponieważ sytuacja w związku z epidemią koronawirusa cały czas się pogarsza. Rząd chce więc ograniczyć imprezy. Kończy się także sezon weselny, więc to ograniczenie nie będzie szczególnie bolesne", podaje RMF. 

Koronawirus w Polsce. Wesela w żółtych i czerwonych strefach. Jakie są zasady?

Jak sytuacja wygląda aktualnie? Wesela zakazane są tylko w miastach i powiatach, które znajdują się w czerwonej strefie obostrzeń. W przypadku żółtej strefy, wesela mogą być organizowane maksymalnie do 20 osób i nie można zorganizować na nich zabawy tanecznej. Eksperci już wcześniej wskazywali, że wesela są teraz jednym z najbardziej niebezpiecznych wydarzeń, bo z uwagi na ich charakter bardzo trudno uniknąć ścisku i bliskiego kontaktu z wieloma osobami. Nowe ogniska zakażeń też często pojawiają się właśnie na weselach. Czy rząd rzeczywiście ich zakaże? Przekonamy się wkrótce. 

Express Biedrzyckiej - Marek Balicki: Trzeba zamknąć cmentarze 1 listopada