Z krzyżem i chorągiewką szedł NA KOLANACH po autostradzie. Cel? Jasna Góra! [MAMY ZDJĘCIE]

2020-10-21 7:25 Bartosz Wojsa
Z krzyżem i chorągiewką szedł na kolanach po autostradzie. Cel? Jasna Góra
Autor: Facebook; Norbert Kosalkiewicz - TRUCK Driver CLUB Z krzyżem i chorągiewką szedł na kolanach po autostradzie. Cel? Jasna Góra

Powiedzenie "iść na kolanach do Częstochowy" nabiera nowego, dosłownego znaczenia. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który poruszał się po autostradzie A4 na kolanach! Funkcjonariuszy wezwali kierowcy, którzy zauważyli, że mężczyzna dotarł aż do A4 w Krakowie.

To była sobota, 17 października, około godz. 12:30. W okolicach krakowskich Balic świadkowie zauważyli mężczyznę, który poruszał się autostradą A4... na kolanach. Zawzięcie się modlił i twierdził, że pędzi do Częstochowy (woj. śląskie). W dłoniach dzierżył krzyż oraz białą chorągiewkę. W końcu ktoś postanowił wezwać policję. - Dostaliśmy informację, że ktoś chodzi po autostradzie i modli się - relacjonują funkcjonariusze. Na miejscu mundurowi doszli do wniosku, że mężczyzna musi mieć jakieś problemy zdrowotne. Wezwano więc karetkę pogotowia, a ratownicy zdecydowali o przewiezieniu mężczyzny do szpitala psychiatrycznego w Krakowie. Stwarzał on bowiem zagrożenie nie tylko dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, ale przede wszystkim dla siebie. 

Na szczęście nikomu nic się nie stało. A policjanci przypominają, że ruch pieszych na autostradzie jest zakazany.

Adwokat o sytuacji prawnej. Kto ma liczyć wiernych w kościele podczas nabożeństwa?