Częstochowa: Nie przyjęli jej do szpitala przez koronawirusa. Kobieta zmarła!

2020-10-19 7:30 Bartosz Wojsa
karetka
Autor: Wodnik - Pixabay Karetka pogotowia podczas interwencji - Dzień Ratownika Medycznego

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie przyjrzy się sprawie narażenia pacjentki na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnego spowodowania śmierci przez personel miejskiego szpitala. Kobieta miała nie zostać przyjęta do placówki medycznego przez koronawirusa, wozili ją między oddziałami. W końcu, niestety, zmarła.

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 87-letniej kobiety. Do dramatycznych zdarzeń doszło w maju 2020 roku, a personel miejskiego szpitala zespolonego w Częstochowie mógł narazić kobietę na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnie spowodować jej śmierć. W takim kierunku prowadzone jest śledztwo. Co tam się stało? Kobieta przez podejrzenie zakażenia koronawirusem przez dwie godziny była wożona pomiędzy szpitalnymi oddziałami ratunkowymi. Nikt nie chciał jej pomóc. Ostatecznie jednak wyszło na jaw, że choć kobieta leczyła się wcześniej na choroby związane z krążeniem, to nie była zakażona koronawirusem. – W toku śledztwa ustalono, że w maju bieżącego roku szpitalny oddział ratunkowy miejskiego szpitala w Częstochowie odmówił przyjęcia pacjentki, która uskarżała się na duszności – mówi Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, w rozmowie z TVN24. 

– Na podstawie rozmowy z pracownikami pogotowia, a nie badania pacjentki, podjęto decyzję o przewiezieniu jej na oddział zakaźny szpitala wojewódzkiego przy ulicy PCK. Ale tam stwierdzono przeciwwskazania do przyjęcia z uwagi na brak objawów COVID-19. 87-latka miała tylko problemy z oddychaniem, zresztą leczyła się wcześniej na choroby związane z krążeniem. Nie miała gorączki ani kaszlu – powiedział prokurator w rozmowie z TVN-em. 

Śledztwo w sprawie trwa. 

Horror w stolicy. Załogi pogotowia czekają pod SOR kilka godzina na przyjęcie do szpitala
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE