Koronawirus w Polsce. Wesela ZAKAZANE! Najpiękniejszy dzień zrujnowany [NOWE ZASADY]

2020-10-15 18:16 Bartosz Wojsa
Koronawirus w Polsce. Wesela ZAKAZANE! Najpiękniejszy dzień zrujnowany [NOWE ZASADY]
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Koronawirus w Polsce. Wesela ZAKAZANE! Najpiękniejszy dzień zrujnowany [NOWE ZASADY]

Premier RP Mateusz Morawiecki przekazał podczas dzisiejszej (15 października) konferencji prasowej fatalne wieści dla osób planujących wesele. Zgodnie z nowymi zasadami, w wielu miejscach zostaną one zakazane! Tym samym najpiękniejszy dzień dla pary zakochanych zrujnowany. W niektórych miastach wesele będzie można zorganizować, ale na zupełnie nowych zasadach. Oto szczegóły!

To decyzja, której obawiali się wszyscy planujący wesele. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił podczas dzisiejszej konferencji prasowej (15 października), że w niektórych miastach i powiatach w Polsce wesela zostaną zakazane! Chodzi o nowe obostrzenia wprowadzone na czas pandemii koronawirusa, które zaczną obowiązywać od 17 października. W przypadku wesel - od 19 października. Co to oznacza? W czerwonej strefie organizacja wesela będzie niemożliwa. Obowiązywać będzie bowiem całkowity zakaz organizacji imprez okolicznościowych, takich jak wesela czy konsolacje i temu podobne. Z kolei w strefie żółtej wesele będzie można zorganizować, ale maksymalnie na 20 osób i bez zabawy tanecznej. Te zasady również wejdą w życie od 19 października. 

To wszystko oznacza, że najbliższy weekend jest ostatnim, w który odbędą się w miarę "normalne" wesela. Później, w strefach żółtych i czerwonych, sprawa będzie wyglądać zupełnie inaczej. Eksperci już wcześniej wskazywali, że wesela są jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w czasie pandemii. Trudno bowiem w ścisku i tłumu ludzi uniknąć bezpośredniego kontaktu, nawet przy zachowaniu środków ostrożności. Nowe ogniska zakażeń w pewnym okresie występowały niemal wyłącznie właśnie na tego typu imprezach. Mimo tego, taka decyzja zszokowała branżę i zasmuciła zakochanych, którzy planowali swój najpiękniejszy dzień w życiu.

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: PiS ma pieniądze, ale nie na służbę zdrowia