Koronawirus w Polsce. Uczniowie wrócą do domów! Znów czeka ich NAUKA ZDALNA [ZASADY]

2020-10-15 18:03 Bartosz Wojsa
Koronawirus w Polsce. Uczniowie wrócą do domów! Znów czeka ich NAUKA ZDALNA [ZASADY]
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Koronawirus w Polsce. Uczniowie wrócą do domów! Znów czeka ich NAUKA ZDALNA [ZASADY]

W miastach i powiatach w Polsce, które są objęte strefami obostrzeń na czas pandemii koronawirusa, pojawią się zmiany dotyczące między innymi trybu nauczania. Wygląda na to, że wielu uczniów wróci do domów! Czeka to także studentów. W jakiej sytuacji szkoły i uczelnie będą musiały nauczać zdalnie? Oto zasady, które wejdą w życie 17 października.

Premier RP Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 15 października, po godz. 17:00 mówił o zmianach, jakie czekają nas w strefach żółtych i czerwonych, wprowadzonych w niektórych miastach i powiatach w Polsce na czas pandemii koronawirusa. Premier zdradził między innymi, jak od 17 października będzie wyglądać nauka w szkołach i uniwersytetach. Okazuje się, że wielu uczniów wróci do domów! Czeka to także studentów. W strefie żółtej szkoły wyższe i ponadpodstawowe będą musiały nauczać hybrydowo, natomiast w strefie czerwonej szkoły wyższe i ponadpodstawowe muszą wprowadzić nauczanie zdalne! Wyłączone będą z tego wyłącznie zajęcia praktyczne. 

Pytany przez dziennikarzy o to, czy rząd rozważa wprowadzenie zdalnej nauki również w szkołach niższego szczebla, jak np. w szkołach podstawowych, premier RP Mateusz Morawiecki przyznał, że rząd rozważa taką opcję. - Jest to jednak decyzja najtrudniejsza, bo wiąże się z nią wiele konsekwencji - zastrzegał. Zapewnił także, że wierzy, iż nauka zdalna może być tak samo efektywna, jak stacjonarna. Z uwagi jednak na okoliczności, wraz z ministrem edukacji będzie dyskutował na temat zmiany podstawy programowej, która będzie dostosowana do panujących warunków. - Tak, by nieco mniej od uczniów wymagać - zapowiedział. 

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: PiS ma pieniądze, ale nie na służbę zdrowia