Policja Zabrze

i

Autor: KMP Zabrze

OGROMNA TRAGEDIA

Koszmarny wypadek w Zabrzu. 8-latka potrącona na pasach przed szkołą. Po nieprzytomną dziewczynkę przyleciał LPR

2023-09-06 11:24

Dramatyczny wypadek w Zabrzu. Dziś (6 września) około godziny 8:00 rano przy ulicy Piłsudskiego doszło do potrącenia 8-letniej dziewczynki. 8-latka przechodziła przez przejście dla pieszych - prawdopodobnie szła do szkoły. Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec LPR, ponieważ dziecko było nieprzytomne. Dziewczynka trafiła do szpitala.

8-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Na miejscu lądował LPR

Koszmarny wypadek w centrum Zabrza. W środę, 6 września, około godziny 8:00 rano doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia - samochód osobowy wjechał w 8-letnią dziewczynkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych! Do nieprzytomnej dziewczynki od razu zadysponowano śmigłowiec LPR, który przetransportował ranne dziecko do szpitala. Jak się okazało, za kierownicą samochodu siedziała 69-letnia kobieta. Z informacji uzyskanych przez nas od policji wynika, że kierująca autem była trzeźwa. 

Policja komentuje potrącenie 8-latki na pasach 

Do wypadku doszło dziś, 6 września, około godziny 8:00 rano przy ulicy Piłsudskiego w Zabrzu. Przechodząca przez przejście dla pieszych 8-latka została potrącona przez samochód osobowy. Kierująca autem 69-latka była trzeźwa. 8-letnia dziewczynka po zdarzeniu była nieprzytomna. Została przetransportowana przez LPR do szpitala. Teraz śledczy prowadzą szczegółowe oględziny – to wskaże, jaki był mechanizm powstania tego wypadku - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Informacje o stanie zdrowia potrąconej 8-latki

- Dziecko jest w stanie średnim, stabilnym, 8-latka jest przytomna. Ze względu na charakter obrażeń dziewczynka pozostanie w szpitalu przez pewien czas na obserwacji - przekazał "Super Expressowi" Wojciech Gumułka, rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie trafiła potrącona 8-latka.

Przerażający wypadek w Legincy. Zmiażdzył Młodą kobietę

Quiz z języka polskiego. Dopasuj antonimy do podanych wyrazów

Pytanie 1 z 10
Wskaż antonim do słowa „banalny”: