Koszmarny wypadek w Żorach! Wielu rannych, 5-latka w stanie ciężkim. Nie miała pasów!

2020-07-13 13:11 Bartosz Wojsa

Cztery osoby ranne, w tym niespełna 5-letnie dziecko, to bilans koszmarnego wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Pszczyńskiej w Żorach. Dziewczynka i kierujący, który spowodował wypadek trafili w stanie ciężkim do szpitala. Policjanci ustalili, że 5-latka podróżowała w niezamocowanym foteliku, bez pasów!

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę (11 lipca) na ulicy Pszczyńskiej w Żorach. Jak wstępnie ustalili, 63-letni kierowca renault z powiatu rybnickiego, jadąc ulicą Pszczyńską w Żorach, z nieustalonych przyczyn nagle zjechał na przeciwny pas jezdni i czołowo zderzył się z volkswagenem, kierowanym przez 62-letnią mieszkankę powiatu pszczyńskiego.

- W wyniku zdarzenia w ciężkim stanie do szpitala trafił 63-latek oraz 60-letnia pasażerka renault, a także 62-letnia kierująca drugim pojazdem oraz podróżujące z nią dziecko. Niespełna 5-letnia dziewczynka, która przewożona była bez pasów, w niezamocowanym foteliku, również została poważnie ranna - relacjonują żorscy policjanci. 

Jechał pod prąd na ekspresówce. O krok od tragedii na S1

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę na drodze i przypominają o obowiązku przewożenia małoletnich o wzroście poniżej 150 cm w fotelikach, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nawet do osiągnięcia pełnoletności (poza wyjątkami). 

- Pamiętajmy, że odpowiedni fotelik i zapięte pasy mogą uratować życie waszych dzieci - mówią policjanci z Żor.