Krzyczał, że chciałby mordować dzieci! Policja szuka furiata z Katowic

2022-05-26 11:10
Katowice: Policja szuka mężczyzny za nawowływanie do nienawiści wobec dzieci
Autor: Policja Katowice

Policja z Katowic opublikowała zdjęcie mężczyzny, który jest poszukiwany w związku z nawoływaniem do nienawiści z powodu przynależności etnicznej i rasowej. Miało to miejsce podczas manifestacji w centrum miasta w obronie uchodźców i ich dzieci 5 października 2021 roku na Placu Kwiatowym.

Katowice: Policja szuka mężczyzny nawołującego do nienawiści wobec dzieci i uchodźców

Policja z Katowic prowadzi poszukiwania mężczyzny ze zdjęcia, który w trakcie manifestacji w obronie uchodźców i ich dzieci pochodzących z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu oraz cechujących się ciemniejszym kolorem skóry, nawoływał do nienawiści z powodu ich przynależności etnicznej i rasowej, w związku z czym podejrzewany jest o popełnienie przestępstwa z art. 256 § 1 k.k. Jak udało nam się ustalić, mężczyzna mówił, że "chętnie sam mordowałby dzieci". Zdarzenie miało miejsce 5 października 2021 roku na Placu Kwiatowym w Katowicach. Mężczyzna był sam, nie uczestniczył w żadnej kontrmanifestacji.

Czytaj także: Zaatakował bez powodu 12-letnią Zosię przed szkołą. Zbadają go biegli psychiatrzy

- Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z wydziału kryminalnego katowickiej komendy pod nr telefonu 47 85 125 50, 47 85 120 00, 47 85 123 04 lub pod adresem e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl - apeluje policja.

Zobacz koniecznie: 11-latka usiadła przy torowisku. Nie chciała już żyć. Gdy zobaczył ją policjant, pociąg już nadjeżdżał

Szalał po Wrocławiu na jednym kole. Motocyklista zatrzymany przez policjantów
Sonda
Czy Polska powinna przyjąć uchodźców z Afganistanu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE