Łapią za klamki, a później specjalny znak umieszczają obok drzwi. W Katowicach grasuje szajka złodziei

i

Autor: Shutterstock Łapią za klamki, a później specjalny znak umieszczają obok drzwi. W Katowicach grasuje szajka złodziei

Na mieszkańców padł blady strach

Łapią za klamki, a później umieszczają specjalny znak obok drzwi. Zauważyłeś go?

Chodzą po klatkach schodowych nad ranem i łapią za klamki od drzwi. To jednak było preludium tego, co działo się później. Szajka złodziei umieszczała przy drzwiach specjalny znak. Bardzo niepozorny, jednak dawał informację pozostałej części złodziei, że w konkretnym mieszkaniu nie ma nikogo i można je okraść.

Ten niepozorny znak był sygnałem zachęcającym złodziei

Mieszkańcy katowickiej Koszutki przez kilka tygodni mieli się na baczności. Powód był bardzo poważny. Jak podaje "Dziennik Zachodni" po klatkach schodowych grasowała szajka złodziei. Chodzili nad ranem po klatkach i łapali za klamki, a następnie tuż obok drzwi zostawiali specjalny znak, dla pozostałych rabusiów. Jaki? Zwykle były to fale albo krzyżyk.

Już wcześniej w podobny sposób okradano mieszkania w katowickiej "Superjednostce". Tym razem jednak mieszkańcy się zmobilizowali. Jak podaje dziennik, mieszkańcy postanowili wypowiedzieć wojnę złodziejom. Ostrzegali się wzajemnie, wspólnie z policją i spółdzielnią publikowali informacje na ten temat w mediach społecznościowych. To przyniosło efekt, bo rabusie zaprzestali swej działalności.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?
Tak wygląda kradzież drewna w Wielkopolsce. Złodziej wpadł dzięki fotopułapce
Nasi Partnerzy polecają