Noworodek na wysypisku

i

Autor: Shutterstock Noworodek na wysypisku

Horror w Zabrzu!

Zwłoki noworodka wśród śmieci. Znalazł je pracownik sortowni odpadów w Zabrzu

Koszmarnego odkrycia dokonał jeden z pracowników sortowni odpadów w Zabrzu. W trakcie pracy znalazł maleńkie ciałko noworodka. Na miejsce natychmiast wezwano policję i prokuratora. Do tego makabrycznego odkrycia doszło 1 października. Prokuratura zleciła sekcję zwłok dziecka.

Pracownik sortowni odpadów w Zabrzu znalazł ciało noworodka

Do makabrycznego odkrycia doszło w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Zabrzu przy ulicy Cmentarnej. Jeden z pracowników w trakcie pracy na taśmie do sortowania odpadów zauważył ciało noworodka. Natychmiast została powiadomiona policja oraz prokuratura.

- Potwierdzam te informacje - mówi mł. asp. Szymon Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji. - Ciało noworodka znalazł pracownik, w trakcie sortowania odpadów 1 października około godziny 9 rano. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora - dodaje Bijok.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie ślady, a także ciało noworodka. Przed mundurowymi bardzo trudne zadanie. Będą musieli między innymi ustalić miejsce, z którego trafiły odpady do sortowni MPGK w Zabrzu. - To będzie bardzo trudne, ale na pewno nie odpuścimy - zapewnia Bijok.

Prokuratura w Zabrzu: "Nikogo nie zatrzymano"

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zabrzu.

- Nie mogę niestety udzielić żadnych szczegółowych informacji na temat tego zdarzenia. Mogę jedynie potwierdzić, że 1 października na terenie sortowni odpadów przy ul. Cmentarnej znaleziono zwłoki noworodka. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, ale nie mogę powiedzieć, kiedy dokładnie to nastąpi. Na razie w tej sprawie nikogo nie zatrzymano. Czynności są w toku - przekazał w rozmowie z SE.pl prokurator rejonowy Wojciech Czapczyński.

Express Biedrzyckiej - Dura: Ukraina wygra tę wojnę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany