Parodia Makłowicza

i

Autor: kolaż własny

Robert Makłowicz

Makłowicz w wersji damskiej? Młoda kobieta naśladuje pana Roberta. Zabawny filmik podbija Internet

Robert Makłowicz to postać, która łączy pokolenia. Znają go zarówno nieco starsi telewidzowie, jak i całkiem młodzi użytkownicy social mediów. Internet jest dziś pełen memów i parodii dziennikarza, a jedna z nich szczególnie przykuwa uwagę. Młoda kobieta nagrała filmik, w którym naśladuje charakterystyczny sposób mówienia 60-latka. Trzeba przyznać, że zrobiła to po mistrzowsku!

Internauci odgrzebali Makłowicza z odmętów Internetu i podarowali mu drugie życie

W ostatnich latach kariera Roberta Makłowicza znów zabrała rumieńców. Niegdyś był on jednym z najpopularniejszych dziennikarzy telewizyjnych. Jego program kulinarno-podróżniczy osiągał rekordowe wyniki oglądalności w pierwszej dekadzie nowego millenium.

Jednak druga dekada okazała się dla pana Roberta niezbyt łaskawa. Telewizyjny format już się nieco wyczerpał, a popularność Makłowicza zaczęła stopniowo przygasać. Do momentu, gdy jego talent odkryło nowe pokolenie.

Wkrótce Internet wypełnił się remiksami, memami i parodiami dziennikarza. Młodzi ludzie pokochali pana Roberta tak bardzo, jak niegdyś ich rodzice. Uwielbienie dla Makłowicza jest jedną z nielicznych rzeczy, która łączy pokolenia. No bo w końcu jak można go nie lubić?

To właśnie dlatego, gdy w sieci pojawiają się parodie 60-latka, nie są krytyczne wobec niego. W przeciwieństwie do memów o papieżu, które powstały na kanwie niechęci wobec kościoła katolickiego, żarty o Makłowiczu w pewien sposób celebrują jego charakterystyczny styl bycia. A szczególnie styl mówienia.

Młoda kobieta po mistrzowsku parodiuje gwiazdę telewizji. Tak wyglądałby Makłowicz w wersji damskiej

Jedna z takich parodii jakiś czas temu pojawiła się na TikToku i z miejsca podbiła serca internautów. Laura, znana pod nazwą "tamburyny", nagrała filmik w restauracji. Na nagraniu stara się opowiadać o jedzeniu w taki sposób, jak robił to Makłowicz w swoim programie.

"Znajdujemy się tutaj w centrum miasta, w jakże to - jak widzicie - urokliwej uliczce, popijając wino" - zaczyna dziewczyna.

"Chcę wam sprzedać pewną, jakże mądrą myśl, a mianowicie: ryby w Chorwacji pływają trzy razy. A o co dokładnie chodzi? Pierwszy raz w morzu, drugi raz w oliwie, a trzeci raz w winie" - kontynuuje, po czym wybucha śmiechem.

Dziewczyna w perfekcyjny sposób naśladuje intonację Makłowicza oraz jego elegancki sposób wyrażania. Nie zapomina także o charakterystycznej gestykulacji. Wymachuje rękoma na lewo i prawo tak, jak robił to krytyk kulinarny w swoim programie.

Filmik Laury podbił serca internautów: film ma 224 tys. wyświetleń i ponad 43 tys. polubień. Parodię Makłowicza można zobaczyć klikając TUTAJ.