Matka Boska w rękawicach bokserskich! Szok na Jasnej Górze. Wierni zdumieni." Profanacja"

2021-06-14 7:51
Jasna Góra. Matka Boska w rękawicach bokserskich
Autor: Jasna Góra Jasna Góra. Matka Boska w rękawicach bokserskich

Matka Boska w rękawicach bokserskich pojawiła się na Jasnej Górze! To nie nowe objawienie, ale pomysł duchownych, którzy postanowili "uzbroić" Maryję, aby ta była chroniona "przed atakami złych ludzi". Wizerunek matki Jezusa Chrystusa w tak nietypowej odsłonie można było zobaczyć podczas pielgrzymki sportowców na Jasną Górę. Niektórzy wierni nie kryją oburzenia. Ich zdaniem takie przedstawienie wizerunku Matki Boskiej to profanacja.

Matka Boska w rękawicach bokserskich. Na Jasną Górę dotarła pielgrzymka sportowców

12 czerwca na Jasną Górę przybyła 31. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców. Z tej okazji w sanktuarium modlono się m.in. za Igę Świątek czy polskich piłkarzy, którzy już w poniedziałek 14 czerwca o godz. 18.00 rozegrają pierwsze spotkanie na EURO 2020. - Przy wielkich okazjach jakimi są np. rozgrywki Euro 2020 przypominamy sobie, że sport jest również środkiem kształtowania postaw patriotycznych dla młodzieży - zauważył Jerzy Drynda, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP. Dodał, że większość sportowców to ludzie wierzący a czyniony przez nich znak krzyża kiedy np. wychodzą na murawę jest małym aktem wyznania wiary i znakiem patriotyzmu. Nie brakowało również próśb o modlitwę za olimpijczyków zmierzających do Tokio. - Zmówmy codziennie jedno Zdrowaś Maryja, wspierajmy naszych piłkarzy i naszych sportowców w Tokio, a gdy zawodnik będzie miał na piersi złoty medal i zagrają Mazurka Dąbrowskiego, każdy z nas będzie mógł poczuć się dumny, że jego cząstka jest w tym medalu - mówił ks. Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców. - Tutaj na Jasnej Górze jest wielu sportowców również nas kapłanów. Jednoczymy się i zawierzamy całe nasze środowisko Matce Bożej - dodawał z kolei ks. Stanisław Kuć.

Raport z Sopotu. Odlot piłkarzy do Rosji

Tym razem jednak to nie słowa były najważniejsze, ale symbole. Otóż na msze wierni przynieśli płaskorzeźbę, która przedstawia Matkę Bożą w rękawicach bokserskich. 

Matka Boska w rękawicach bokserskich. Wierni w szoku!

- Z modlitwą za @iga_swiatek, piłkarzy biorących udział w #Euro2020, za wszystkich zawodników, dzieci i młodzież na #JasnaGóra przybyła 31. pielgrzymka sportowców. Jako wotum złożyli płaskorzeźbę #MatkaBoża w rękawicach bokserskich, by chroniły Ją przed atakami złych ludzi - czytamy w mediach społecznościowych Jasnej Góry na temat rękawic Matki Boskiej. Nie każdemu taka inicjatywa przypadła do gustu. Niektórzy wierni są prawdziwie oburzeni. - Gdzie można zgłosić obrazę uczuć religijnych - pyta pan Michał. - Tęcza profanuje matkę, rękawice już nie - zauważa kolejny z internautów. - Profanacja portretu Najświętszej Maryi Panny, dokonana na Ołtarzu, paradoksalnie za przyzwoleniem tych... których powołaniem jest strzec Cudownego Obrazu i świętości tego miejsca... Hańba "Stróże"! Zrobiliście z przestrzeni Sacrum tubę ideologiczno-polityczną! Prochy waszych poprzedników "przywracają się" ze wstydu w kryptach jasnogórskich! - to z kolei słowa prezbitera Piotra Ziemichoda. Czy Waszym zdaniem również doszło do profanacji? Czekamy na komentarze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE