Oświęcim. Matka piła alkohol opiekując się dwuletnim synkiem. Zareagował policjant z Bielska-Białej

i

Autor: Policja

Szok!

Matka piła piwo, a maluch marzł w wózku! Zareagował policjant z Bielska-Białej

2022-12-05 14:40

Ona piła piwko, a dziecko krzyczało wniebogłosy. Wyrodnej matki z Oświęcimia to jednak nie interesowało. Dobrze, że całą sytuację widział policjant z Bielska-Białej. Gdyby nie on, maluszek dalej trząsłby się zimna!

Do szokującego zajścia doszło w Oświęcimiu. W czwartek, 1 grudnia na osiedlu Chemików w Oświęcimiu policjant z Bielska-Białej dostrzegł kobietę z wózkiem. - Policjant z bielskiej komendy Policji idąc chodnikiem wzdłuż ulicy Tysiąclecia usłyszał płacz dziecka dochodzący z pobliskiego parku. Natychmiast skierował się w stronę, z której płacz dobiegał. Po chwili zauważył siedzącą na ławce kobietę z puszką piwa w ręce - opisują mundurowi. Matka chciała się zwinąć z dzieckiem! Uciekła w stronę zabudowań, ale policjant powiadomił o zdarzeniu służby, a potem sam dokonał zatrzymania kobiety.

- Okazało się, że jest to 38-letnia obywatelka Ukrainy pod której opieką znajdował się jej dwuletni syn. Dziecko kaszlało, nie miało rękawiczek, a także jednego bucika. Mundurowi okryli dziecko kocem termicznym i zabrali do radiowozu. Chłopczyk oraz jego matka trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanej wykazało 1 promil alkoholu. W torebce kobiety policjanci znaleźli kolejne dwie puszki piwa - podaje policja z Oświęcimia.

Mundurowi zajęli się maluchem. Wręczyli mu misia. Po badaniach lekarskich przekazali dziecko rodzinie. - Wobec jego matki zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego, nad którym miała ona obowiązek opieki. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat - informują mundurowi. Policjanci apelują, aby w takich sytuacjach zawsze reagować i dzwonić na 112.

Taksówkarz podejrzany o przestępstwa seksualne zatrzymany podczas wielkiej akcji policji
Sonda
Kara dla pijanych rodziców. Czy powinni być oni surowiej karani?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają