Decyzja sądu

Mąż kościelnej został tymczasowo aresztowany. W wybuchu gazu kamienicy w Katowicach zginęła jego żona i córka

74-letni Edward D., został w piątek tymczasowo aresztowany. Mąż kościelnej jest podejrzany o spowodowanie wybuchu gazu w kamienicy w Katowicach -Szopienicach. W wyniku wybuchu zginęły jego żona i córka, a malutkie córeczki wikariusza zostały ranne. Wcześniej, mężczyzna został ponownie przesłuchany.

Mąż kościelnej stanął przed sądem. Został tymczasowo aresztowany

Ta tragedia rozegrała się 27 stycznia bieżącego roku. Przy ulicy Bednorza w Katowicach-Szopienicach doszło do wybuchu gazu w kamienicy. W wyniku tego wybuchu ucierpiało 7 osób, które w momencie straciły dach nad głową. Do szpitala z poważnymi obrażeniami trafiły dwie malutkie córeczki wikariusza. Na miejscu zginęły kościelna Halina D., i jej córka Elżbieta. Mąż kościelnej, 74-letni Edward D., trafił do Centrum Leczenie Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. 

Dwa dni po tej potwornej tragedii, wyszło na jaw, że wybuch nie był przypadkowy. Do kilku redakcji trafił list napisany przez rodzinę D., w którym informowali, że wybuch nie był przypadkowy i rozszerzone samobójstwo ich zdaniem było jedynym rozwiązaniem sytuacji, w jakiej się znaleźli.

Edward D., po raz pierwszy został przesłuchany jeszcze w szpitalu. Drugie przesłuchanie odbyło się w piątek, 10 marca w prokuraturze. Mężczyzna usłyszał zarzut bezpośredniego sprowadzenia niebezpiecznej eksplozji gazu ziemnego w budynku przy ul. Bednorza w Katowicach, która zagrażała życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, a następnie doprowadzenie do tej eksplozji, w wyniku której doszło do częściowego zawalenia się budynku, na skutek czego dwie osoby straciły życie, a trzy inne doznały obrażeń ciała. Edward D. nie przyznał się do winy, ale złożył wyjaśnienie, które częściowo pokrywały się z ustaleniami śledczych.

W piątek mężczyzna został doprowadzony do Sądu Rejonowego Katowice- Wschód.

- Sąd Rejonowy Katowice- Wschód w Katowicach przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 74-latka na okres 3 miesięcy. Za nieumyślne spowodowanie eksplozji w wyniku której śmierć poniosły dwie osoby grozi mu do 8 lat więzienia - informuje śląska policja.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl
Sonda
Czy znasz lub znałeś kogoś, kto ucierpiał w wybuchu gazu?
Katowice. Wybuch gazu w kamienicy. Wśród poszkodowanych są dzieci
Nasi Partnerzy polecają