4-latek jeździł na hulajnodze, ojciec był pijany

i

Autor: Policja

Ojciec będzie miał problemy

Mikołów: Czterolatek jeździł hulajnogą po mieście. Jego pijany ojciec oglądał mecz

2023-05-29 11:36

Mikołów. Policjanci otrzymali z centrum miasta informację dotyczącą 4-letniego chłopca jeżdżącego hulajnogą. Maluch był zupełnie sam. W tym czasie ojciec, który miał nad nim sprawować opiekę, siedział pijany i oglądał mecz. W pewnym momencie spostrzegł, że chłopiec wyszedł z mieszkania.

Czterolatek z Mikołowa jeździł hulajnogą po mieście, pijany ojciec oglądał mecz

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Mikołowie, stróże prawa dostali w sobotę (27 maja) zgłoszenie od mieszkanki miasta dotyczące czteroletniego chłopca. - Mikołowianka zauważyła wystraszonego malucha w pobliżu sklepu. Zdezorientowane dziecko miało ze sobą hulajnogę i nie wiedziało, gdzie się znajduje - opisuje policja. Po jakimś czasie na miejsce przyszedł 33-letni ojciec chłopca. Tłumaczył policji, że zabrał swojego syna do znajomego, gdzie umówił się na oglądanie meczu. W pewnym momencie zauważył, że syna nie ma w domu.

- Badanie stanu trzeźwości ojca wykazało, że ten był pod wpływem alkoholu. 33-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie za narażenie syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - podaje policja.

Wjechał na przejazd i dachował. Był pijany w sztok
Sonda
Widzisz, że dzieckiem opiekuje się pijany rodzic. Co robisz?