Molesta Ewenement nie wystąpi na festiwalu w Chorzowie. Powodem segregacja sanitarna

i

Autor: Molesta/Facebook.com/pixabay Molesta Ewenement nie wystąpi na festiwalu w Chorzowie. Powodem "segregacja sanitarna"

Molesta nie zagra w Chorzowie. Powód? Segregacja szczepionkowa

2021-07-22 11:29

Molesta Evenement nie zagra na Fest Festiwalu w Chorzowie. Grupa opublikowała na swoim Facebooku oświadczenie, w którym tłumaczy powody swej decyzji. - W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność - informuje zespół. Chodzi o selekcję związaną ze szczepionkami przeciw COVID-19.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

Molesta Ewenement nie zagra na Fest Festiwalu w Chorzowie. Zespół ogłosił decyzję na swoim Facebooku. Powodem jest segregacja sanitarna publiczności, bowiem wstęp na koncert miałyby tylko osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. - W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami. Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone przez Follow The Step ograniczenia nie są widzimiesie Agencji, ale wynikają z rozporządzeń rządowych. Rozumiemy też, że sytuacja branży koncertowej po ponad roku trwania pandemii jest bardzo trudna, ale warunek zaszczepienia w przypadku uczestnictwa w koncercie będący jednocześnie warunkiem „sine qua non” jest nie do zaakceptowania przez członków zespołu Molesta Ewenement - czytamy w poście zamieszczonym na Facebooku zespołu.Przedstawiciele grupy tłumaczą, że nie wystąpią dla publiczności, która będzie selekcjonowana. Agencja organizująca wydarzenie została poinformowana o tym fakcie 9 czerwca.

- Przykro nam, że nie spotkamy się z Wami w Chorzowie, ale chcemy grać tylko takie koncerty, na których publiczność nie będzie dyskryminowana z żadnego powodu - kończy Molesta zapraszając na kolejne koncerty w Krakowie i Gdyni. Fest Festiwal odbędzie się w Chorzowie w dniach 11-14 sierpnia. W wydarzeniu wezmą udział tacy artyści jak Pezet, Sokół, PRO8L3M, sanah czy Daria Zawiałow.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE